Policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Dzielnicowy Twój Przyjaciel”. Głównym celem przedsięwzięcia było nie tylko przybliżenie pracy poszczególnych służb, ale również zbudowanie zaufania pomiędzy mundurowymi a dziećmi. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb ratowniczych.

Article 315 206523
fot. KMP Kalisz

Dzielnicowy powszechnie nazywany jest policjantem „pierwszego kontaktu”. To funkcjonariusz dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, każdy może się zwrócić do niego o pomoc i poradę. Dzielnicowemu można również przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa np. złego oznakowania dróg czy miejsc, w których zimą przebywają osoby bezdomne.

Dzielnicowego powinni znać wszyscy, również ci najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu, dlatego też policjanci chętnie odwiedzają szkoły i przedszkola w swoich rejonach, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej codziennej pracy.

W ramach programu „Dzielnicowy Twój Przyjaciel” st.sierż. Sebastian Szmaja zorganizował spotkanie przedstawicieli służb mundurowych z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu.

Wizyta rozpoczęła się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Przedstawiciele Policji uczestniczący w spotkaniu omówili podstawowe zasady ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w specjalnych, dostosowanych do wieku fotelikach lub mieć zapięte pasy.

Strażacy przypomnieli numery telefonów alarmowych i powiedzieli w jakich przypadkach można z nich korzystać. Przypomnieli też najmłodszym, że ogień stanowi duże zagrożenie i jak należy zachować się w przypadku pożaru.

Przedstawicielka służb medycznych, opowiedziała jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi pogotowia ratunkowego, aby karetka mogła dotrzeć szybko do osoby potrzebującej pomocy. Pokazał również jak prawidłowo udzielić pomocy osobie nieprzytomnej.

Przedstawiciele wszystkich służb jednomyślnie podkreślali, że zawsze kiedy dziecko będzie czuło się zagrożone, możne zwrócić się do nich o pomoc.

Podczas spotkanie mundurowi opowiedzieli również uczniom jak wygląda ich praca oraz pokazali sprzęt, którego używają na co dzień. W tym przypadku zarówno chłopców jak i dziewczynki interesowało dosłownie wszystko. Chętne dzieci mogły przymierzyć poszczególne elementy umundurowania – kamizelki, hełmy, tarcze. Wszyscy mogli obejrzeć również policyjny radiowóz, karetkę oraz wóz strażacki, które czekały zaparkowane na szkolnym dziedzińcu.

Na zakończenie dzielnicowi rozdali najmłodszym opaski odblaskowe, które dzieci obiecały nosić podczas codziennych spacerów.

Zobacz także
Thumb widok ok
Wirtualny spacer z Piotrem Sobolewskim
Thumb img 6236
"Mieszkanie Plus" i "Czyste powietrze" - Od przy...
Thumb 315 226945
Projekt EDWARD na kaliskich drogach

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg
    Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Dla takich chłopaków wizyta policjantów to duża frajda.Na pewno będą długo o tym pamietać.W USA wizyty policji w szkołach to część systemu edukacyjnego i jest tam bardzo powszechna.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
więcej»
Bico australia 20131216 146n120