Jak wygląda praca policjanta? Kto to jest przewodnik psa służbowego? Kto może zostać policjantem? Na te i inne pytania odpowiadali kaliscy policjanci, którzy odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kaliszu oraz Niepublicznego Przedszkola „Jacka i Agatki”. Główną atrakcją dla przedszkolaków, była możliwość spotkania z Loganem – czworonożnym funkcjonariuszem.

Article 315 212945
fot. KMP w Kaliszu

Policjanci chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu kaliskiego. Odwiedzają szkoły i przedszkola, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej pracy. Najważniejszym aspektem tego typu spotkań jest kreowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz policjanta, postrzeganego jako przyjaciela dziecka i osoby godnej zaufania.

Ostatnie z tego typu spotkania odbyło się w Publicznym Przedszkolu Sióstr Nazaretanek w Kaliszu oraz Niepublicznym Przedszkolu „Jacka i Agatki” w Kaliszu. Wizyta rozpoczęła się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Dzielnicowa omówiła zasady ruchu pieszych i pojazdów, dzieci dowiedziały się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w specjalnych, dostosowanych do wieku fotelikach. Policjantka przypomniała numery telefonów alarmowych i powiedziała w jakich przypadkach można z nich korzystać.

Największą atrakcją dla najmłodszych była wizyta przewodnika psa służbowego z kaliskiej komendy wraz ze swym czworonożnym podopiecznym – Loganem. Policjantka specjalnie dla przedszkolaków przygotowała pokaz tresury psa oraz opowiedział dzieciom na czym polega jej codzienna praca.

Niezmiennie, w trakcie tego typu spotkań największym zainteresowaniem cieszą się policyjne pojazdy. Okazuje się, że wśród milusińskich nie brakuje także sympatyków czterech kółek. I tym razem dziecięce patrole chętnie zasiadały za sterami radiowozu.

Zobacz także
Thumb kwiaty zburzeniekalisza 2018 08 14 2
Ofiarom I wojny światowej
Thumb 40525708 303
Konkurs na projekt muralu
Thumb article dsc05114
Już w czwartek rusza Szczypiorno CUP! Mamy dla ...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»
Bico australia 20131216 146n120