Policyjne działania – “Boże Narodzenie 2018” za nami. Działania prowadzone były na terenie całego kraju w dniach od 21 do 26 grudnia i miały na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Niestety pomimo licznych apeli o przestrzeganie przepisów prawa, na drogach pojawili się również nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub łamali przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. W trakcie tych sześciu dni na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do 25 kolizji.

Article policja
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Podczas tegorocznych działań związanych ze świętami Bożego Narodzenia, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek jak i odpoczywających w miejscu zamieszkania czuwali kaliscy policjanci. Przez sześć dni policjanci z ruchu drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, pomagali podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

Policyjne działania rozpoczęły się już w piątek 21 grudnia br. W trakcie codziennych służb mundurowi zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, szczególnie dotyczących prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w dostosowanych do wieku fotelikach. Policjanci zwracali również uwagę, czy podczas jazdy kierowcy nie korzystają z telefonów komórkowych wymagających trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dodatkowo sprawdzali też stan trzeźwości kierujących.

Funkcjonariusze od początku weekendu apelowali, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mimo to, od piątku 21 grudnia zatrzymali, 8 osób u których badanie stanu trzeźwości wykazało obecność alkoholu w organizmie.

Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2018” zakończyła się w środę 26 grudnia. Podczas działań, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 140 policjantów oraz 10 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

W trakcie tych sześciu dni na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do 25 kolizji. Co najbardziej cieszy, w tym czasie policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.

Zobacz także
Thumb dscn3096
Mali ekolodzy w pierwszym dniu wiosny sprzątali ...
Thumb ziemia
Godzina dla Ziemi w Kaliszu
Thumb tablica przystankowa
Zmiany rozkładu autobusów do Ostrowa
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»
Bico australia 20131216 146n120