Szybkie działanie policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KMP w Kaliszu pozwoliło na uratowanie mężczyzny, który znajdował się w rzece Prośnie. Sierż. szt. Mateusz Strzyż oraz sierż. Artur Kowalski wskoczyli do wody i wciągnęli go na brzeg. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

Article 315 216480
fot. KMP Kalisz

W nocy z 9 na 10 czerwca dyżurny kaliskiej jednostki został powiadomiony o mężczyźnie, który miał znajdować się w rzece. Policjanci zostali natychmiast skierowani w rejon ulicy J. Piłsudskiego. Jako pierwsi na miejsce dotarli sierż. szt. Mateusz Strzyż oraz sierż. Artur Kowalski. Tam w Prośnie zauważyli krzyczącego mężczyznę, który porwany przez nurt usiłował utrzymać się na powierzchni wody.

Funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Policjanci wskoczyli do rzeki i brodząc w mulistym dnie złapali mężczyznę za rękę. W ten sposób, siłą doholowali go do brzegu.

Po krótkiej chwili na miejsce dotarło pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna z pomocą których, wydobyto mężczyznę z mułu na wyższą linię brzegową. Ze względu na fakt, że nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu, został przewieziony do kaliskiego szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

Zobacz także
Thumb warsztaty komiksu 1
Warsztaty komiksu i mangi w Wieży Ciśnień
Thumb bb31
Czy masz już prezent na dzień chłopaka? Mamy coś...
Thumb article zrzut ekranu 2017 07 16 o 22.38.44
Światełko dla sądów zapłonie w Kaliszu

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120