Kaliscy policjanci zabezpieczyli ponad 220 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Ustalono, że wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa wyniosłaby blisko 200 tys. złotych. Właścicielowi nielegalnych towarów grozi kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Po raz kolejny funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego udowodnili swoją skuteczność. Policjantów zainteresowały kartony, które zauważyli na tylnym siedzeniu opla wyjeżdżającego z jednej z posesji na terenie Kalisza. Charakterystyczny płaski kształt opakowań wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy.

- 22 letni kierowca auta wyraźnie się zdenerwował, kiedy został poproszony o dokumenty przez nieumundurowanych policjantów, którzy do niego podeszli. Już podczas rozmowy przyznał, że w 10 przewożonych przez niego kartonach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik prasowy KMP w Kaliszu – Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kolejną część kontrabandy odnaleźli busie, który stał zaparkowany na posesji z której wyjeżdżał 22-latek – dodaje.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 220 tys. sztuk papierosów. W związku ze sprawą zatrzymany został 22-letni kierowca opla. Następnego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego.

- Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz – Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko 200 tys. złotych.

Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych papierosów.

Zobacz także
Thumb dsc09722a
Potrącenie rowerzysty na ul. Bankowej
Thumb article article article dsc 1596
Darmowe przejazdy KLA planowane od 1 lipca tylko...
Thumb gal big
XII Konkurs Tłumaczeniowy na WP-A UAM
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb borowiak nieruchomos%cc%81ci kalisz logo
Msm icon 30
Borowiak Nieruchomości
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
więcej»