Stróżem prawa jest się zawsze, nawet po służbie. Udowodnił to mł. asp. Marcin Dwórczyk z kaliskiej policji, który w rejonie jednego z marketów ruszył w pościg za złodziejem. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariusza 20-latek został zatrzymany i poniósł konsekwencje.

Article policja
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Obowiązki funkcjonariuszy wiążą się z dużą odpowiedzialnością zawodową, dyspozycyjnością oraz podejmowanym niemal codziennie ryzykiem. Policjantem jest się zawsze – nawet po służbie. Ostatnio udowodnił to mł. asp. Marcin Dwórczyk, który pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Kaliszu, na co dzień zajmując się prowadzeniem postępowań przygotowawczych.

Policjant, w wolnym czasie przebywał w rejonie jednego z kaliskich marketów. – W pewnym momencie zauważył wybiegającego ze sklepu młodego mężczyznę i biegnącego za nim pracownika ochrony. Policjant nie miał wątpliwości, że doszło do kradzieży i postanowił zareagować. Uciekinier myślał, że uniknie konsekwencji, ponieważ udało mu się zgubić ścigającego go pracownika ochrony. Jednak mł. asp. Marcin Dwórczyk postanowił sprawdzić okolicę. Chwilę później zauważył biegnącego mężczyznę. Po krótkim pościgu, zupełnie zaskoczony takim obrotem sprawy, 20-latek został zatrzymany – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

O sytuacji natychmiast został powiadomiony dyżurny komendy, który na miejsce skierował patrol. Sprawca kradzieży został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Dzięki szybkiej interwencji policjanta skradzione kawy wróciły na sklepowe półki.

Zobacz także
Thumb remont drogi osiedlowej targowisko dobrzec 2018 3
Budżet Obywatelski bez zadań drogowych
Thumb dsc 3045
ZNP zawiesza strajk nauczycieli od 27 kwietnia! ...
Thumb dsc03609
Wszyscy maturzyści w Kaliszu sklasyfikowani. Zmn...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb logoprzedszkola
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»