2 417 723 złotych – tyle wynosi dofinansowanie, które pozyskało miasto Kalisz na budowę ul. Pokrzywnickiej. Inwestycja będzie realizowana w ramach „Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej”. W postępowaniu przetargowym zgłosiły się dwie firmy. Całkowity koszt inwestycji, która ma zostać wykonana do 16 listopada to około 4,2 mln zł.

Article pokrzywnicka
źródło: google.pl/maps

- Wkład własny w inwestycję to 1,8 mln zł, które zostało zabezpieczone na poprzedniej sesji Rady Miejskiej. Całkowity koszt zadania to 4,2 mln zł – mówi Tomasz Ludwiczak dyrektor MZDiK.

Ulica Pokrzywnicka stanowi bezpośrednie i najdogodniejsze połączenie intensywnie rozbudowujących się terenów osiedli mieszkaniowych, zlokalizowanych na terenach wiejskich przy granicy z Kaliszem ze zlokalizowanymi w tej części miasta terenami inwestycyjnymi, zakładami produkcyjnymi m.in.: Pratt & Whitney Kalisz, WSK, Elektrociepłownia Kalisz – Piwonice, Zakładami Metalowo-Chemicznymi Metchem w Kaliszu oraz największą w regionie giełdą rolno-spożywczą – Giełda Kaliska Sp. o.o.

- 11 lipca odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęły 2 oferty – od firmy PBD S.A. i SIDROG. Sprawdzamy teraz te oferty i wtedy podejmiemy decyzję odnośnie wykonawcy. Realizację inwestycji przewidujemy do 16 listopada – mówi Tomasz Ludwiczak.

W ramach zadania powstanie nowa nawierzchnia jezdni i chodniki o szerokości 1,5 m. Zostanie wydzielona ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,0 m. Powstaną przystanki autobusowe. Rozbudowane będzie także oświetlenie uliczne.

- Zakres planowanych prac obejmuje: rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonanie nowej jezdni bitumicznej o szerokości 6,5 m i długości 1,305 km; wykonanie po lewej stronie jezdni, na odcinku o długości 250 m, chodnika i ścieżki rowerowej, natomiast po prawej stronie – chodnika na odcinku 208 m. Na pozostałym odcinku powstanie odsunięta od jezdni dwukierunkowa ścieżka rowerowa z dopuszczeniem ruchu pieszego o nawierzchni bitumicznej. Wykonane zostaną zjazdy na posesje o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, zjazdy bitumiczne i kanał deszczowy. Rozbudowana będzie sieć oświetlenia ulicznego wraz z montażem dodatkowych elementów, tzw. doświetlaczy, przy przejściach dla pieszych. Wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Powstaną przystanki autobusowe wraz z peronami dla pasażerów, cztery przejścia dla pieszych, w tym dwa z azylami, a trzy z doświetlaczami – podaje MZDiK.

Zobacz także
Thumb img 7102
Siatkarki Energi MKS Kalisz wygrywają na własnym...
Thumb wykres poz
Inni pozycjonują i zarabiają. A Ty?
Thumb 44740262 2174587755919679 3347799794595659776 n
Milionowe odszkodowanie dla pasażera samochodu.

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
więcej»
Bico australia 20131216 146n120