IV edycja akcji “Dajmy przykład – posprzątajmy Naszą Gminę” za nami! W sobotę, 23 marca grupa ochotników zebrała się by wspólnie, pod patronatem Burmistrza Gminy Opatówek i Związku Komunalnego “Czyste Miasto, Czysta Gmina”, zaangażować się w akcję sprzątania i zadbać o środowisko.

Article 1.1 5
fot. UM Gminy Opatówek

Przy pięknej słonecznej, pogodzie członkowie Towarzystwa Przyjaciół Opatówka oraz wolontariusze wraz z sołtys Opatówka oczyścili las wokół oczyszczalni ścieków oraz park w Opatówku. Na zakończenie akcji członkowie TPO posadzili w parku dwa symboliczne drzewa.

IV już edycja akcji została zorganizowana w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców gminy. Zarówno dzieci, jak i starsi uczestnicy sami zaproponowali by takie akcje powtarzać cyklicznie. Już teraz planowane są następne edycje, które zostaną przeprowadzone w poszczególnych sołectwach.

Najbliższa akcja już 13 kwietnia! Gmina Opatówek wspólnie z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego Kalisz-Miasto oraz kaliskim samorządem organizuje akcję sprzątania terenu przy zalewie w Szałem pn. “Szałe? W porządku!”.

Zobacz także
Thumb dsc09722a
Potrącenie rowerzysty na ul. Bankowej
Thumb remont drogi osiedlowej targowisko dobrzec 2018 3
Budżet Obywatelski bez zadań drogowych
Thumb 58381874 2291930134463705 8301305363710345216 n
Kazimierzowska z opóźnieniem. Firma może zapłaci...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A kiedy zaśmiecony do granic możliwości park w miejscowości Warszówka? Gmina Blizanów to zupełnie zapomniała o tych terenach. Koło pałacyku jeszcze sławojki stoją jak za czasów właścicieli tego majątku. A zanieczyszczenie wód gruntowych?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Proszę wziąć przykład z mieszkańców Opatówka i zorganizować grupę chętnych
  osób z okolicy. Worki i rękawiczki powinni wydać w Urzędzie Gminy.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Park w Opatówku? Przecież po parku “chodzi” gminna ekipa sprzątająca(!). Koło oczyszczalnie jest sprzątane akcyjnie co pół roku i ciągle pełno śmieci.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
więcej»