Muzeum Okręgowej Ziemi Kaliskiej organizuje wystawę pt. „TWÓRCY / WYTWÓRCY / PRZETWÓRCY Z dziejów kaliskiej Cepelii”. Osoby, które są w posiadaniu wyrobów rękodzieła i rzemiosła oraz rzeczy związanych z kaliską Cepelią proszone są o kontakt.

Article cepelia www External article

Muzeum Ziemi Kaliskiej poszukuje:

- wyrobów rękodzieła i rzemiosła sprzedawanych w kaliskiej Cepelii
- pamiątek osobistych związanych z kaliską Cepelią (zdjęcia, dyplomy, medale, odznaczenia, itp.)
- projektów, wzorników, próbników rękodzieła i rzemiosła wyrabianego dla kaliskiej Cepelii

Prosimy również o kontakt z nami osoby, które pracowały w kaliskiej Cepelii oraz dla kaliskiej Cepelii.

Kontakt telefoniczny: 062 757 16 08
Email: biuro@muzeumwkaliszu.pl

W styczniu 2013 roku swoją działalność w Kaliszu zakończył sklep Cepelii Sztuki i Rękodzieła.

- prosimy wszystkie osoby, które są w posiadaniu rękodzieła ludowego – koronki, robótki szydełkowe, rzeźby, płaskorzeźby, lalki w strojach ludowych, kilimy, bieżniki, książki o Capelli, a nawet stroje ludowe, stare kierpce o zgłoszenie się. Bez obawy, rzeczy zostaną spisane, uwiecznione na zdjęciach i zwrócone właścicielom. – powiedziała Małgorzata Tomczak, były kierownik kaliskiej Cepelii. – nastąpił powrót do przeszłości, teraz, kiedy rośnie zainteresowanie rękodziełem oraz sztuką rzemiosła artystycznego Cepelia w Kaliszu miałaby rację bytu, wielka szkoda, że została zamknięta. – dodaje

Na terenie całej Polski działa niemal 60 sklepów Cepelia prowadzonych przez spółkę oraz 11 sklepów prowadzonych przez spółdzielnie cepeliowskie, w których można kupić tkaniny, malarstwo, rzeźby, ceramikę, wyroby wiklinowe, szło, biżuterię, galanterię skórzaną, tkaniny, koronki, ozdoby ludowe, meble, oraz pamiątki. Na rynku działają również sklepy prywatne stosujące znak firmowy “CEPELIA”.

Cepelia prowadzi także swoją fundację. Celem Fundacji „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło jest ochrona, organizowanie, rozwijanie i propagowanie rękodzieła ludowego i artystycznego oraz sztuki i przemysłu artystycznego. Fundacja podejmuje działania na rzecz zapewnienia warunków dla tworzenia nowych i kultywowania tradycyjnych wartości kultury materialnej narodu polskiego, utrwalania tożsamości kulturalnej narodu oraz współuczestniczy w tworzeniu współczesnej kultury polskiej.

Zobacz także
Thumb 315 210496
Szkolenie "Bezpieczna Kobieta" zakończone
Thumb bp standard fuel promo box content
Uszkodzone silniki po tankowaniu na BP w Kaliszu...
Thumb czo%c5%82o
SZTUKAKUKA 2018. Ruszył weekend wspaniałej zabaw...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
więcej»
Bico australia 20131216 146n120