5 grudnia 2018 r. kilka minut przed godz. 9.00 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Kaliszu wpłynął sygnał z czujki systemu monitoringu pożarowego umieszczonego w Urzędzie Skarbowym przy ul. Wrocławskiej w Kaliszu.

Article 800x600mautocwhite
fot. st. kpt. Radosław Marek

Zgodnie z procedurami, które są przewidziane w takich wypadkach dyżurny SKKM zadysponował niezwłocznie siły i środki przewidując, że w budynku może znajdować się kilkadziesiąt osób.

W chwili przybycia strażaków kończyła się ewakuacja pracowników i petentów z Urzędu (87 pracowników i 2 petentów). Jeden z pracowników próbował za pomocą gaśnicy proszkowej ugasić pożar, który wybuchł zabudowie podwieszanego sufitu. Strażacy za pomocą gaśnic ugasili pożar i sprawdzili wszystkie pomieszczenia Urzędu. Po przewietrzeniu budynku i sprawdzeniu na obecność dymu i tlenku węgla, pracownicy mogli wejść do biur. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W akcji wzięło udział 6 zastępów i 19 z JRG nr 1 i 2 w Kaliszu. Należy podkreślić prawidłową postawę pracowników Urzędu Skarbowego, którzy corocznie ćwicząc ewakuację z budynku i w tym przypadku pożaru wzorowo ją wykonali, oczekując w miejscu zbiórki, a prowadzący ewakuację pracownik udzielił wszystkich informacji potrzebnych strażakom.

Zobacz także
Thumb article article article article kla2
Kursy KLA w okresie świątecznym
Thumb dsc00336
III Sesja Rady Miasta Kalisza już 20 grudnia
Thumb dsc03466
Zapytaliśmy kobiety, o czym naprawdę marzą

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  bym wiedział to bym przybiegł z wiaderkiem pomóc, choć benzyna droga…

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  41 pracownik na 1 petanta kazdy chcial miec tak chociaz kilka godzin w pracy….a nie biurko puchnie 1 pracownik kolejka ludzi i kilka dzwoniacych telefonow…. zero pozarow i ewakulacji np. Galerii

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Urzędnicy palili się do pracy? A może podatnicy do płacenia podatków?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Może znajdzie się ktoś, kto zrobi porządek z wiejskim smrodziarzem z Jastrzębnik, który notorycznie wypala śmieci w polu, z dala od swojego domu. Gmina Blizanów straży gminnej nie ma, więc komu zameldować, sołtysowi? Podaje współrzędne; 51°50’49.5"N 18°01’21.4"E
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»
Bico australia 20131216 146n120