Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Warsztaty odbędą się 10 listopada, w sobotę w godz. 11.00-13.00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Article tarasin

„Jak smakuje sztuka?” to całoroczny cykl interdyscyplinarnych warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku 5-10 lat realizowany we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków promocji kultury. Punktem wyjścia do działania jest sztuka abstrakcyjna i twórczość Jana Tarasina, którego prace wielokrotnie pokazywane były również w CSW. Podczas spotkań prowadzonych przez doświadczonych edukatorów i artystów odpowiemy wraz z dziećmi na pytania o zmysłowy odbiór sztuki. Wykorzystamy zjawisko synestezji czyli połączenia zmysłów, a tym samym poznamy sztukę przez pryzmat smaków, zapachów, dźwięków, tekstu.

Nie pamiętam już dnia kiedy się pojawiła. Kiedy się jej przyglądam wydaje mi się, że była ze mną od zawsze. Pracujemy zwykle w terenie: ona, ja, Sahara i złota butla z gazem. Coca zawsze siedzi na miejscu pasażera, zapięta pasem i pobrzdękująca. Łączy nas bardzo intymna relacja. Transformująca. Coco to alembik. Narzędzie (al)chemiczne do destylacji prostej. Robisz nastaw, stawiasz na ogniu, w brzuchu Coco wrze, para wodna zbiera aromaty, skrapla się i otrzymujemy ekstrakt. Zapach. Zapis. 10 listopada przyjadę z Coco do Kalisza. Wspólnie opowiemy poruszającą wszystkie zmysły opowieść o zapachach, emocjach i intuicjach. Uzyskamy alchemiczną mieszankę tego co widać, słychać i czuć – zaprasza Marta Frank.

Zobacz także
Thumb dsc 3045
ZNP zawiesza strajk nauczycieli od 27 kwietnia! ...
Thumb 1
Modernizacja placu zabaw przy „Hałabale” zakończona
Thumb dsc 5274
Puchar na „szóstkę”. Historyczne zwycięstwo KKS-...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb 92d2e5e3 cd7c 42f2 b964 1ab8ceac5055
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
więcej»