Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Warsztaty odbędą się 10 listopada, w sobotę w godz. 11.00-13.00 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Article tarasin

„Jak smakuje sztuka?” to całoroczny cykl interdyscyplinarnych warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku 5-10 lat realizowany we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków promocji kultury. Punktem wyjścia do działania jest sztuka abstrakcyjna i twórczość Jana Tarasina, którego prace wielokrotnie pokazywane były również w CSW. Podczas spotkań prowadzonych przez doświadczonych edukatorów i artystów odpowiemy wraz z dziećmi na pytania o zmysłowy odbiór sztuki. Wykorzystamy zjawisko synestezji czyli połączenia zmysłów, a tym samym poznamy sztukę przez pryzmat smaków, zapachów, dźwięków, tekstu.

Nie pamiętam już dnia kiedy się pojawiła. Kiedy się jej przyglądam wydaje mi się, że była ze mną od zawsze. Pracujemy zwykle w terenie: ona, ja, Sahara i złota butla z gazem. Coca zawsze siedzi na miejscu pasażera, zapięta pasem i pobrzdękująca. Łączy nas bardzo intymna relacja. Transformująca. Coco to alembik. Narzędzie (al)chemiczne do destylacji prostej. Robisz nastaw, stawiasz na ogniu, w brzuchu Coco wrze, para wodna zbiera aromaty, skrapla się i otrzymujemy ekstrakt. Zapach. Zapis. 10 listopada przyjadę z Coco do Kalisza. Wspólnie opowiemy poruszającą wszystkie zmysły opowieść o zapachach, emocjach i intuicjach. Uzyskamy alchemiczną mieszankę tego co widać, słychać i czuć – zaprasza Marta Frank.

Zobacz także
Thumb seria10 pog kal foto7
Ważne zwycięstwo szczypiornistów. Kniazieu znów ...
Thumb arek
Zgwałcone i upokorzone
Thumb 45723539 2253618448194928 388404131779313664 n
Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się!
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
więcej»
Bico australia 20131216 146n120