Kostiumowy „Kopciuszek” Jewgienija Szwarca w reżyserii dyrektora Teatru Bartosza Zaczykiewicza to najnowsza propozycja Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu dla młodych widzów. Premiera odbędzie się na deskach Dużej Sceny 24 lutego.

Article kopciuszek plakat

Kaliski „Kopciuszek” będzie realizacją klasycznej ludowej baśni w adaptacji wybitnego radzieckiego dramatopisarza Jewgienija Szwarca. Na podstawie tego scenariusza powstał również znany doskonale starszemu pokoleniu radziecki film „З ɥушɤа” z 1947 r.

W Bajkowym Królestwie od bardzo, bardzo dawna nie wydarzyło się nic niezwykłego, nad czym bardzo boleje stary Król. Aby zaradzić brakowi czarownych wydarzeń, postanawia zorganizowaćwielki uroczysty bal, który staje się okazją dla biednego Kopciuszka, aby odmienić swój parszywy los. Kaliski „Kopciuszek” to nie tylko popularna historia biednej sierotki, ale też przezabawna historia tęsknoty za magią i dawnymi zwyczajami.

W głównych rolach zobaczymy nowych aktorów teatru: Kopciuszka zagra Aleksandra Pałka, w roli Księcia zobaczymy Macieja Zuchowicza. W Króla wcieli się charyzmatyczny Marcin Trzęsowski.

Będzie to kolejny po przebojowej „Kolacji dla głupca” spektakl w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza w tym sezonie w Kaliszu. W „Kopciuszku” na Dużej Scenie zobaczymy w sumie osiemnastu aktorów –prawie cały zespół aktorski Teatru. Aktorzy wystąpią w bajkowych kostiumach projektu Izy Toroniewicz, uszytych z ogromną dbałością o szczegóły przez teatralną pracownię krawiecką. Toroniewicz zaprojektowała również scenografię do spektaklu. Spektakl wzbogacony będzie o muzykę skomponowaną przez nagradzaną kompozytorkę Katarzynę Brochocką. Choreografięstworzy Alexandr Azarkevitch: tancerz, choreograf, reżyser, wykładowca AHE w Łodzi.

Przedstawienie jest idealną propozycją dla wszystkich rodziców z dziećmi w wieku od 5 lat. Więcej szczegółów na stronie internetowej Teatru: www.teatr.kalisz.pl.

W Bajkowym Królestwie od bardzo dawna nie wydarzyło się nic niezwykłego. Od tak dawna, że nikt już nie pamięta jakichkolwiek magicznych zdarzeń. Bardzo boleje nad tym stary dobry Król i aby zaradzić brakowi czarownych wydarzeń, postanawia zorganizować wielki uroczysty bal. Na zabawęwybiera się zła Macocha i jej rozkapryszone córki, które mają nadzieję, że zostaną zapisane w księdze największych piękności Królestwa i spodobająsię Księciu. Kopciuszek także marzy, aby chociażpopatrzeć na zabawę przez okna, ale zła Macocha zadaje jej mnóstwo pracy. Dobrej dziewczynie przybywa z pomocąWróżka…Tak zaczyna się klasyczna bajka napisana na motywach opowieści Charles’a Perraulta.

Przekład: Tetiana Sopiłka, Bartosz Zaczykiewicz
Reżyseria: Bartosz Zaczykiewicz Scenografia: Iza Toroniewicz Choregrafia: Alexandr Azarkevitch Muzyka: Katarzyna Brochocka Obsada: Agnieszka Dulęba-Kasza, Agnieszka Dzięcielska, Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska, Ewa Kibler, Kama Kowalewska, Aleksandra Pałka, Bożena Remelska, Izabela Wierzbicka, Zbigniew Antoniewicz, Michał Grzybowski, Jacek Jackowicz, Jakub Łopatka, Wojciech Masacz, Dariusz Sosiński, Marcin Trzęsowski, Michał Wierzbicki, Lech Wierzbowski, Maciej Zuchowicz

Zobacz także
Thumb k1
Koncert z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodle...
Thumb 42470036 236160133729460 2436403920453500928 n
Bezdomni zasiedlają plac przy Baszcie Dorotce i ...
Thumb gabrysia
Gabrysia z brązowym medalem na Mistrzostwach Mię...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
więcej»
Bico australia 20131216 146n120