Jak kilka miesięcy temu pisały media lokalne i regionalne, projekt Kalisz Tower, 24 kondygnacyjnego budynku biurowego, witającego wjeżdżających do Kalisza od północy i wschodu jest w fazie uzgodnień finansowych.

Article zrzut ekranu 2019 03 30 o 12.13.14

Inwestor, lokalna firma z rozmachem realizująca szereg podobnych projektów deklaruje, że jest w ostatniej fazie negocjacji z bankiem który praktycznie wyraził już zgodę na finansowanie.

Położenie projektowanego budynku jest znakomite: w miejscu gdzie ulica Łódzka łączy się z Warszawską, na wprost zabytkowego budynku kaliskiego więzienia. Położenie na skarpie jeszcze bardziej uwypukli widok na park i centrum Kalisza. W budynku mieściłyby się biura, lokale usługowe i kilkanaście pokoi hotelowych. Najwyższe kondygnacje budynku zajmą cztery okazałe apartamenty typu penthouse. Na ostatnim piętrze znajdzie się niewielka restauracja „Okno na Kalisz”.

Kalisz Tower od samego początku budził pozytywne emocje. Już po ogłoszeniu pierwszych wizualizacji, lokalne portale i prasa papierowa zachwycały się wysmukłością konstrukcji, przyrównując Kalisz Tower do budynków w Hongkongu czy Nowym Jorku. Przedstawiciel inwestora zdradził nam, że już na tym etapie zawarto umowy przedwstępne na 35% wszystkich powierzchni. Żeby bank uruchomił finansowanie, wymagane jest 63% umów.

Orientacyjny koszt wzniesienie budynku to 250 mln zł. Jak powiedział nam rzecznik banku, Jerzy Kozieraj: „ Jako polski bank cieszymy się, że możemy wspierać śmiałe inicjatywy lokalnych przedsiębiorców z wizją. Najnowocześniejszy budynek w najstarszym mieście Polski – to brzmi imponująco. A rolą banków jest wspierać odważne inwestycje. Oczywiście jako instytucja finansowa, bardzo uważnie przyglądamy się realiom, ale przyznam, że przedstawiony przez inwestora plan wyglada imponująco, a ilośc juz podpisanych przez niego umów na powierzchnie wyglada obiecująco. Polska jest krajem, w którym banki przychylnie patrzą na inwestycje w rozwój infrastruktury miejskiej”.

W ocenie przedstawiciela władz miasta, nowy budynek przyda prestiżu i urody Kaliszowi. Dwadzieścia cztery piętra to nie jest wiele, jeśli spojrzymy na standardy wielkich metropolii. Nie bez znaczenia jest fakt , że działka przy zbiegu Łódzkiej i Warszawskiej do niedawna była całkowicie zaniedbana. Na szczęście to wartościowe miejsce doczekało się wartościowego wykorzystania , z korzyścią dla wszystkich.

Inwestor na razie jednak nie zgadza się na ujawnienie swojej tożsamości. Jak powiedział nam: jesteśmy małym miastem o wielkich możliwościach. Jednak do momentu w którym finansowanie całości będzie pewne na 100% wolałby nie ujawniać swojej tożsamości. Mam jednak nadzieję, że oficjalny start projektu będzie miał miejsce w lutym 2020, a sam budynek stanie do wiosny 2022.

Zobacz także
Thumb koscioly fba
IV Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych zbliża si...
Thumb 65240240 2053708378265355 3956983937087045632 n
Wypadek w miejscowości Piątek Mały. 4 osoby traf...
Thumb czo%c5%82o
Zakończenie TravelShops Ligi Kaliskiej

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
więcej»