Przewożenie większej ilości osób, niż ta określona w dowodzie rejestracyjnym, pojazdem nieprzystosowanym i nieprzeznaczonym do tego celu, może być przyczyną tragedii. Wielu kierowców świadomie nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie powodują. W ostatnim czasie podczas jednej z kontroli drogowych, funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którym podróżowała większa ilość osób, niż ta określona w dowodzie rejestracyjnym. Kierowca auta stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Article article article article dsc00023

Mimo systematycznej poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach nadal bardzo niepokojącym zjawiskiem jest między innymi nieprzestrzeganie przepisów dotyczących przewozu osób. Z tego powodu na drogach całego kraju dochodzi do bardzo tragicznych w skutkach wypadków. Każda „dodatkowa” osoba w pojeździe nie posiada pasów bezpieczeństwa i stanowi tym samym zagrożenie dla siebie jak i dla innych współpasażerów. Takie sytuacje zdarzają się, m.in. kiedy jadące do prac sezonowych osoby poupychane są między wiadrami, paletami czy drabinami – najczęściej w części ładunkowej samochodu.

Podczas jednej z ostatnich kontroli drogowych, wspólny patrol funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej zatrzymał do kontroli busa, za kierownicą którego siedział 59-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że mercedesem podróżuje 11 pasażerów i kierowca. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym, w tym pojeździe mogło znajdować się maksymalnie 9 osób.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Dodatkowo 59-latek został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 r. przepisami, kierowca straci prawo jazdy m.in. za zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób. W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego organu, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna “wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Zobacz także
Thumb co te kije daja   6
"Co te kije dają?" - dziś spotkanie w Komoda Club
Thumb 2560x1080
Będzie przerwa w składaniu wniosków o e-Dowód pr...
Thumb czo%c5%82o
Osiedlowa burza mózgów u prezydenta

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120