Przewożenie większej ilości osób, niż ta określona w dowodzie rejestracyjnym, pojazdem nieprzystosowanym i nieprzeznaczonym do tego celu, może być przyczyną tragedii. Wielu kierowców świadomie nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie powodują. W ostatnim czasie podczas jednej z kontroli drogowych, funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którym podróżowała większa ilość osób, niż ta określona w dowodzie rejestracyjnym. Kierowca auta stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Article article article article dsc00023

Mimo systematycznej poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach nadal bardzo niepokojącym zjawiskiem jest między innymi nieprzestrzeganie przepisów dotyczących przewozu osób. Z tego powodu na drogach całego kraju dochodzi do bardzo tragicznych w skutkach wypadków. Każda „dodatkowa” osoba w pojeździe nie posiada pasów bezpieczeństwa i stanowi tym samym zagrożenie dla siebie jak i dla innych współpasażerów. Takie sytuacje zdarzają się, m.in. kiedy jadące do prac sezonowych osoby poupychane są między wiadrami, paletami czy drabinami – najczęściej w części ładunkowej samochodu.

Podczas jednej z ostatnich kontroli drogowych, wspólny patrol funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej zatrzymał do kontroli busa, za kierownicą którego siedział 59-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że mercedesem podróżuje 11 pasażerów i kierowca. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym, w tym pojeździe mogło znajdować się maksymalnie 9 osób.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali kierującemu dokument prawa jazdy. Dodatkowo 59-latek został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 r. przepisami, kierowca straci prawo jazdy m.in. za zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób. W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego organu, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna “wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Zobacz także
Thumb 45723539 2253618448194928 388404131779313664 n
Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się!
Thumb ksieza
O martyrologii duchowieństwa polskiego w klubie ...
Thumb img 7254
Młodzi kaliszanie wiedzą jak zadbać o biały uśmi...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
więcej»
Bico australia 20131216 146n120