Wywiad z Hanią Borowiak, właścicielką nowo otwartego salonu sprzedaży i wypożyczalni mieszczącej się w Kaliszu (ul. Nowy Świat 11) z przyczepkami rowerowymi, wózkami biegowymi i fotelikami rowerowymi.

Article 1

Calisia.pl: Zgodnie z waszym mottem „Rodzinnie, aktywnie i… na okrągło” chcą spędzać młodzi rodzice czas ze swoimi pociechami. Często pojawia się wtedy pytanie czy lepszy jest wózek do biegania czy przyczepka rowerowa?

Hania: Oba rozwiązania są dobre, wszystko zależy od sytuacji. Wózek do biegania może być do codziennego użytku. Można wpiąć w niego gondolę czy nosidełko samochodowe. Przednie skrętne koło ułatwi nam manewrowanie na spokojnych spacerach.

Przyczepka rowerowa może spełniać wiele funkcji. Dzięki odpowiednim akcesoriom możemy z nią biegać, spacerować lub jeździć rowerem.

Wózek do biegania jest o zdecydowanie mniejszych gabarytach po złożeniu, dzięki czemu łatwiej schować go do bagażnika samochodu.

Przyczepka rowerowa doskonale chroni dziecko przed warunkami atmosferycznymi. Mały pasażer siedzi w tzw. “budce/namiocie” chroniony przed deszczem, słońcem, piachem i komarami. Maluch ma też więcej miejsca na swoje zabawki.

W wózkach do biegania standardem jest możliwość regulacji siedzenia w wielu pozycjach, dzięki, czemu, gdy pasażer zaśnie możemy go wręcz położyć. W przypadku przyczepek rowerowych tego rozwiązanie jest rzadziej spotykane.

Biegając, chodząc czy też jeżdżąc po parku, lesie lub nad jeziorem sprawiamy przyjemność dziecku, sobie i do tego możemy ten czas spędzić z najbliższymi.

Wirtualna wycieczka po sklepie.

W takim razie jakimi kryteriami wyboru powinniśmy się kierować?

Przed zakupem każdy rodzic powinien zadać sobie kilka kluczowych pytań:

Czy planuję długie rowerowe wypady, czy może krótsze wybiegania?
Czy chce mieć tylko jeden wózek, czy wiele na każdą okazję?
Czy planuję zabierać go na wyjazdy i mam odpowiednio duży bagażnik?
Jaki posiadam budżet?

Od kiedy możemy zacząć wozić nasze pociechy w przyczepce lub w wózku do biegania?

Jeżeli chodzi o przyczepkę rowerową, to właściwie od samych narodzin, wystarczy dokupić dodatkowy hamaczek. W przypadku biegania z wózkiem to zaleca się by dziecko miało skończone 9 miesięcy, musi samodzielnie siedzieć. Każdy maluch jest inny, więc czasem może być to trochę później.

Przyczepka z amortyzacją czy bez, co wybrać?

Wszystko zależy od terenu po jakim będziemy biegać czy jeździć. Jeżeli są to asfaltowe, lub wyłożone kostką brukową ścieżki rowerowe to amortyzacja nie jest potrzebna. Natomiast jeżeli planujemy aktywności w lesie, na drogach gruntowych itp. to amortyzacja jest wskazana.

Dlaczego ceny przyczepek czy wózków tak się różnią?

Sytuacja podobna jak z samochodami, gdzie jest wiele marek i producentów, takich jak Ford, Toyota, czy Mercedes. Każda z nich jest dobra i z wózkami jest podobnie. Proponujemy tylko sprawdzonych producentów. Przyczepki różnią się wyposażeniem, to czy mają amortyzację jak również wyglądem. Warto zainwestować w dobrą przyczepkę, która po pierwsze jest bezpieczna, po drugie wygodna dla kierującego i pasażera, a po trzecie nie powinniśmy mieć żadnego problemu z dalszą jej odsprzedażą.

Wozimysie.pl funkcjonuje w Internecie od kilku lat, skąd pomysł na sklep stacjonarny i wypożyczalnie?

W Internecie możemy tylko zobaczyć wirtualnie wybraną przyczepkę, nie sprawdzimy, czy jest bezpieczna, wygodna i czy się zmieści do bagażnika samochodu!

Sama biegam i jeżdżę na rowerze, wiem co rodzicom się sprawdzi i co może się przydać, dlatego zapraszam do mnie do sklepu na ul. Nowy Świat 11 w Kaliszu.

Po pierwsze przygotowałam szeroką ofertę najważniejszych i najlepszych producentów przyczepek, wózków rekreacyjnych oraz fotelików rowerowych.

Po drugie, rodzice ze mną będą mogli spokojnie porozmawiać przy filiżance dobrej kawy, a w tym czasie mały pasażer zajmie się malowaniem ścian i innych obrazków, w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw.

Po trzecie łatwo do mnie dojechać i są 4 bezpłatne miejsca do parkowania dla samochodu a także 3 miejsca postojowe dla rowerów.

Wiem, że przygotowałaś specjalną ofertę dla czytelników Calisia.pl. Na hasło „Calisia” do 15 lipca każdy, kto zakupi przyczepkę Thule dostanie bon na 200 zł, przy zakupie przyczepki Croozer 150 zł. Dla pierwszych 3 klientów, którzy dokonają dowolnego zakupu przygotowałam 3 bony na kawę i ciastko do Waszej kawiarni Cafe.Calisia.pl.

Zapraszam serdecznie, jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty, choć ze względu na moje rodzicielskie obowiązki, godziny otwarcia są różne – pon. i pt. 9:00 – 18:00, wt. – czw. 9:00 – 16:00, sob. 11:00 – 13:00.

Wozimysie.pl sklep stacjonarny | sklep internetowy | wypożyczalnia
ul. Nowy Świat 11, Kalisz, tel.606 495 093
hania@wozimysie.pl

Zobacz także
Thumb 2
Goście z całej Polski uczczą trzydziestolecie pr...
Thumb img 0912
Kolejny alarm bombowy w Kaliszu
Thumb article image6
Kolejny mural w śródmieściu - Miasto wyda 50 tys...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120