Nie udało się powiększyć punktowego dorobku kaliskim szczypiornistom. W środę w Opolu, po zaciętym spotkaniu podopieczni Pawła Ruska ulegli miejscowej Gwardii 28:30.

Article czo%c5%82o 1
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl fot. BK

Dla obu ekip, które w ubiegłym sezonie spisywały się rewelacyjnie, ten obecny przebiega jak na razie mało pomyślnie. Zaledwie dwa zwycięstwa i miejsce na granicy strefy spadkowej w ligowej tabeli, to zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wprawdzie sezon jeszcze długi, ale przy tak wyrównanej rywalizacji, zwłaszcza wśród drużyn ze środka tabeli, każda strata bądź zdobycz punktowa może mieć ogromne znaczenie. A zatem o wadze środowego pojedynku żadnej ze stron przekonywać nie było trzeba. MKS i Gwardia, sąsiedzi w ligowej tabeli, których różnił zaledwie jeden punkt, potrzebowali wygranej, by z jednej strony odbić nieco od siedzących im na placach rywali, z drugiej zaś by podreperować morale w zespole. Lepiej z zadania wywiązali się gospodarze, dla których było to pierwsze w tej kampanii zwycięstwo we własnej hali. Natomiast kaliszanie, którzy nie dalej jak w niedzielę przegrali z Wybrzeżem, zmuszeni byli po raz drugi na przestrzeni kilku dni przełknąć gorycz porażki.

To jak bardzo obu zespołom zależało na zwycięstwie pokazała już pierwsza połowa, w której żadnej ze stron nie udało się odskoczyć od rywala na więcej niż dwie bramki. Do 12. minuty nieco lepiej spisywali się kaliszanie prowadząc jednym trafieniem (7:6), później role się odwróciły i to oni musieli gonić wynik, ale tylko raz przewaga gwardzistów urosła do trzech trafień. Tuż przed przerwą kaliszanie znów tracili do rywali tylko dwie bramki, a i to mogło się zmienić, gdyby rzut karny skutecznie wykonał Michał Drej. Tak się jednak nie stało i podopieczni Pawła Ruska opuszali parkiet przegrywając 15:17.

W drugiej połowie, choć żadnej z drużyn nie można odmówić ambitnej walki, to gospodarze częściej zyskiwali przewagę i to okazalszą niż przed przerwą. Był moment, że odjechali na 21:17, a wkrótce na 24:19. Jednak nie zrażeni tym faktem gracze MKS-u ruszyli do odrabiania strat i to z powodzeniem. Spory w tym udział Michała Dreja i najskuteczniejszego na boisku Macieja Pilitowskiego, który tym razem doskonale spisał się także w roli skrzydłowego. Swoje na środku zrobił też Kamil Adamski. Efekt był taki, że przewaga miejscowych znów zmalała do zaledwie dwóch bramek. Goście grali jednak nierówno i na sześć minut przed końcem po raz kolejny pozwolili odskoczyć opolanom (29:25). Tym jednak w końcówce przydarzył się spory przestój i gdyby przyjezdni efektywnie go wykorzystali, może zdołaliby odwrócić losy spotkania. Zrobili to jednak tylko częściowo. Trafieniem Dzianisa Krytskiego złapali wprawdzie kontakt na 28:29, ale po chwili równie skutecznie odpowiedział Przemysław Zadura przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny na 30:28.

Był to mecz walki. Myślę, że zabrakło nam w końcówce trochę szczęścia. Mamy problemy zdrowotne w zespole, ale mimo to uważam, że zagraliśmy niezłe zawody. Szkoda, że nie przełożyło się to na punkty, których bardzo nam brakuje - podsumował spotkanie Łukasz Kobusiński, asystent trenera Pawła Ruska.

W kolejnej serii spotkań czeka kaliszan jeszcze trudniejsze zadanie. W środę, 17 października, do hali Arena zawita jedna z czołowych ekip PGNiG Superligi – Górnik Zabrze. Początek spotkania o godz. 18.30.


7.seria PGNiG Superligi mężczyzn, 11.10.2018r.,

KPR Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 30:28 (17:15)
Kary:
 Gwardia – 8.min., Energa MKS – 10 min.
Rzuty karne: Gwardia – 4/4, Energa MKS 0/2.

Gwardia: Malcher – Mokrzki 6, Mauer 5, Łangowski 4, Zadura 4, Siwak 3, Jankowski 2, Kawka 2, Klimków 1, Lemaniak 1, Milewski 1, Zarzycki 1, Tarcijonas.

Energa MKS: Padasinau, Zakreta – Pilitowski 8, Drej 6, Szpera 4, Adamski 3, Bożek 2, Krytski 2, Misiejuk 2, Kniaziew 1, Piotr Adamczak, Grozdek, Klopsteg, Kwiatkowski.

Zobacz także
Thumb dsc 5563
Tango i muzyka świata zabrzmiały w Filharmonii K...
Thumb image001
Kaliscy piłkarze laureatami turnieju w Krakowie.
Thumb dsc00670
Mikołaje na sportowo wspierają Wigilię! [zdjęcia]

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»
Bico australia 20131216 146n120