Koncert patriotyczny „Artyści dla Niepodległości” inaugurujący Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w powiecie kaliskim odbędzie się już 25 stycznia br. w Restauracji Leśny Dwór w Brzezinach.

Article plakat ok

Dzięki współpracy Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Powiatu Kaliskiego oraz samorządów gminnych zostaną zorganizowane koncerty patriotyczne we wszystkich, jedenastu gminach powiatu, a na zakończenie – w dniu 11 listopada koncert finałowy odbędzie się w Auli WPA UAM w Kaliszu. Koncertom będą towarzyszyły wystawy grafik z cyklu „Graficzny ślad na 100 lat UAM” oraz wystawa historyczna pn. „Drogi do niepodległości”.

Koncerty wykonane zostaną przez artystów i wykładowców Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu m.in. Chór Kameralny WPA UAM, Zespół wykonawców muzyki operowej, operetkowej i pieśniowej WPA UAM, Zespół wykonawców Tryptyku Rzymskiego WPA UAM. Repertuar koncertów zostanie specjalnie dobrany i ściśle związany z charakterem patriotycznym i historycznym projektu. Każdy z koncertów będzie inny, wyjątkowy, znajdą się w nim elementy interpretacji słownej, występy solistów ale także uczestnicy wraz chórem będą mogli zaśpiewać znane utwory takie jak „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza brygada” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

Głównym celem koncertów „Artyści dla Niepodległości” jest uczczenie 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości , 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 100 – lecia Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Kolejne koncerty odbędą się w gminach: Blizanów – 23 lutego, Ceków Kolonia – 30 marca, Godziesze Wielkie – 27 kwietnia, Koźminek – 17 czerwca, Lisków – 29 czerwca, Mycielin – 24 sierpnia, Opatówek – 31 sierpnia, Stawiszyn – 28 września, Szczytniki – 26 października, Żelazków – 9 listopada.

Projekt „Artyści dla Niepodległości” realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Powiatowe Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbywają się pod wspólnym logo, którym jest przecięta biało-czerwoną flagą liczba 100, pod którą znajduje się informacja o historycznym odzyskaniu niepodległości i partnerstwie w ramach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Potrącenie na Al. Wojska Polskiego: 84-latka zmarła
Thumb 315 223617
Policjanci poszukują zaginionego 22-latka
Thumb helios hdd filmoweporanki ss 600px 20180819 v01
Filmowy Poranek w Kinie Helios już w niedzielę! ...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120