Już 12 lipca o godzinie 16:30 rusza projekt „Sąsiedzi” , który będzie realizowany przez Fundację Animacji Społeczno-Kulturalnej KWADRATURA przy wsparciu merytorycznym Urzędu Miasta Kalisza. Projekt ten będzie realizowany na dwóch kaliskich podwórkach tj. na ul. Śródmiejskiej 19 oraz ul. Targowaj 24.

Article sasiedzi plakat 1000x707 200dpi s

Podwórka te rok temu wzięły udział w projekcie Podwórkowa Kultura co dało początek wielu pozytywnym zmianom i pozwoliło odkryć ogromny potencjał tkwiący w mieszkańcach i ich społecznościach. Okazało się, że jest to grupa mieszkańców gotowa do podejmowania wyzwań, jednak brak środków, wsparcia lub dostatecznej wiedzy utrudnia im działanie. - Chcąc zatem kontynuować rozpoczęte działania zmierzające do wspierania kapitału społecznego, wzbudzania poczucia wspólnoty i integrowania tej małej społeczności lokalnej objęliśmy ich w tym roku Projektem SĄSIEDZI – mówią organizatorzy. - Tym razem chcemy ponownie spotkać się z mieszkańcami tychże podwórek i zmotywować ich do podjęcia dalszej wzajemnej współpracy sąsiedzkiej a także zachęcić do podjęcia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.

Jednym z zadań projektu będzie zbudowanie nieformalnej wspólnoty mieszkańców poprzez działania animacyjno – integracyjne, która zaplanuje i dokona zmiany na rzecz społeczności sąsiedzkiej.

- Chcemy tym projektem wzmocnić mieszkańców a zwłaszcza liderów społecznych w ich zaangażowanie na rzecz przestrzeni podwórek, aby oni sami poczuli potrzebę wpływania na swoje sąsiedztwo, chęć włączania się w życie lokalne, poznawanie siebie i docenianie wagi relacji sąsiedzkich. Sąsiedzi to projekt, który pozwali mieszkańcom doświadczyć lokalnej wspólnoty. To oni sami będą pomysłodawcami i realizatorami działań na ich podwórku.

Największą wartością projektu jest to, że pozwoli on na podjęcie inicjatyw sąsiedzkich przez sąsiadów i dla sąsiadów. Zadaniem Fundacji w tym projekcie będzie wspieranie i zachęcanie mieszkańców do podejmowania wspólnych działań dla ich własnego rozwoju a także otoczenie ich przedsięwzięć parasolem bezpieczeństwa finansowego i merytorycznego, tak by prowadziły one do zamierzonego celu.

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu oraz śledzenia działań na profilu facebookowym TUTAJ.

Zobacz także
Thumb img 0348
Policyjny pościg na DK12. Mężczyzna był poszukiw...
Thumb konsultacje spo%c5%82%c4%99czne
Konsultacje społeczne ws. Poligonowej
Thumb 2 2
„No More Tears” – spektakl Polskiego Teatru Tańca

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A ja wole zeby mi sąsiad nie zaglądał na podwórko….

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Bzdura KWADRATURA :)

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Może ktoś zwróci uwagę dyrekcji marketu ALDI w Kaliszu że my na Asnyka 12 mamy już dosyć ich śmieciowych gazetek .
  Mieszka nas w klatce 10 lokatorów a gazetek jest po 18-22 .
  Drugie tyle pewnie pozostaje w sklepie .
  Jest internetowa gazetka , zawsze można do marketu też podjechać .
  Zrozumiem jeśli będą dwie mniej lub więcej ale dwa razy tyle ???
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120