Spośród najczęściej wypożyczanych książek w 2018 roku, przez czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, dominuje polska literatura kobieca. Kaliszanie najczęściej czytają książki Katarzyny Michalak, Agnieszki Krawczyk, Krystyny Mirek. Miło nam poinformować, że na czele listy plasuje się także książka kaliszanina – Piotra Sobolewskiego pt. „Sekrety Kalisza”, która miała swoją premierę w listopadzie 2017 roku i od momentu włączenia jej do zbiorów biblioteki stała się hitem wśród czytelników.

Article kaliszczyta012019

Piotr Sobolewski to znany w naszym mieście regionalista, który o historii Kalisza, także tej mniej znanej, opowiada w sposób wyjątkowy i ciekawy. Świadczy o tym chociażby liczne grono fanów „Kaliszobrań”, którzy doceniają nie tylko wiedzę Piotra Sobolewskiego, ale także sposób jej przekazania. Umiejętność opowiadania ze swadą i dużą dawką humoru znajduje swoje odzwierciedlenie w lekturze „Sekretów Kalisza”.

Autor opisuje miejsca i ludzi, którzy wpływali na historię naszego miasta, zarówno tą odległą, jak i niedawną. Pojawia się tu wiele ciekawostek i zabawnych motywów, opowiadań jest mnóstwo i są różnorodne. Jak przystało na najstarsze miasto w Polsce, nazbierało się także sporo tych ponurych. Te również opisuje Piotr Sobolewski, chociażby w rozdziale poświęconym kaliskiemu więzieniu i osadzonym, wśród których na najwyższy wymiar kary został skazany m.in. członek gangu słynnego Ala Capone.

Kaliszanie, którzy pamiętają hotel Orbis za czasów świetności zapewne zainteresuje rozdział „A w Prośnie życie wesoło płynie”. Miłośnicy sportu zatrzymają się na dłużej m.in. przy imponującej historii kaliskiego boksu, którego ówczesna popularność skłaniała kibiców do zabierania ze sobą drabin, by mogli lepiej zobaczyć przebieg walki.

Gwarantujemy, że książka Piotra Sobolewska jest warta przeczytania i każdy może w niej znaleźć dla siebie coś interesującego.

Jeżeli ktoś jeszcze chce odkryć sekrety Kalisza, zapraszamy do lektury.
Nie tylko te książki, ale tysiące innych znajdziecie w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wypożyczane są na miesiąc, z możliwością samodzielnego ich prolongowania pod warunkiem, że inna osoba w tym momencie ich nie zarezerwowała.

Przypominamy, że wystarczy posiadać jedną kartę elektroniczną, która daje możliwość korzystania ze wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Poszukiwane książki możemy wyszukać w katalogu elektronicznym na stronie www.mbp.kalisz.pl i zarezerwować je dla siebie w dowolnej placówce. To naprawdę wygodne i proste.

Warto czytać!

Zobacz także
Thumb img 2387
W Starostwie dyskutowano o transporcie publicznym
Thumb dsc 4013  copy
IX Przegląd Twórczości Małego Artysty
Thumb fb zaksa onico
"Gramy dla Kariny"! Gwiazdy siatkówki zagrają me...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120