Spośród najczęściej wypożyczanych książek w 2018 roku, przez czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, dominuje polska literatura kobieca. Kaliszanie najczęściej czytają książki Katarzyny Michalak, Agnieszki Krawczyk, Krystyny Mirek. Miło nam poinformować, że na czele listy plasuje się także książka kaliszanina – Piotra Sobolewskiego pt. „Sekrety Kalisza”, która miała swoją premierę w listopadzie 2017 roku i od momentu włączenia jej do zbiorów biblioteki stała się hitem wśród czytelników.

Article kaliszczyta012019

Piotr Sobolewski to znany w naszym mieście regionalista, który o historii Kalisza, także tej mniej znanej, opowiada w sposób wyjątkowy i ciekawy. Świadczy o tym chociażby liczne grono fanów „Kaliszobrań”, którzy doceniają nie tylko wiedzę Piotra Sobolewskiego, ale także sposób jej przekazania. Umiejętność opowiadania ze swadą i dużą dawką humoru znajduje swoje odzwierciedlenie w lekturze „Sekretów Kalisza”.

Autor opisuje miejsca i ludzi, którzy wpływali na historię naszego miasta, zarówno tą odległą, jak i niedawną. Pojawia się tu wiele ciekawostek i zabawnych motywów, opowiadań jest mnóstwo i są różnorodne. Jak przystało na najstarsze miasto w Polsce, nazbierało się także sporo tych ponurych. Te również opisuje Piotr Sobolewski, chociażby w rozdziale poświęconym kaliskiemu więzieniu i osadzonym, wśród których na najwyższy wymiar kary został skazany m.in. członek gangu słynnego Ala Capone.

Kaliszanie, którzy pamiętają hotel Orbis za czasów świetności zapewne zainteresuje rozdział „A w Prośnie życie wesoło płynie”. Miłośnicy sportu zatrzymają się na dłużej m.in. przy imponującej historii kaliskiego boksu, którego ówczesna popularność skłaniała kibiców do zabierania ze sobą drabin, by mogli lepiej zobaczyć przebieg walki.

Gwarantujemy, że książka Piotra Sobolewska jest warta przeczytania i każdy może w niej znaleźć dla siebie coś interesującego.

Jeżeli ktoś jeszcze chce odkryć sekrety Kalisza, zapraszamy do lektury.
Nie tylko te książki, ale tysiące innych znajdziecie w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wypożyczane są na miesiąc, z możliwością samodzielnego ich prolongowania pod warunkiem, że inna osoba w tym momencie ich nie zarezerwowała.

Przypominamy, że wystarczy posiadać jedną kartę elektroniczną, która daje możliwość korzystania ze wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Poszukiwane książki możemy wyszukać w katalogu elektronicznym na stronie www.mbp.kalisz.pl i zarezerwować je dla siebie w dowolnej placówce. To naprawdę wygodne i proste.

Warto czytać!

Zobacz także
Thumb 004  1280x960   1024x768
XX bieg do Marchwacza
Thumb czo%c5%82o
Kaliszanin wygrał turniej szachowy na Cyprze
Thumb large bezdomnosc miejsca noclegowe
Bezdomna ciężarna mieszkała w pustostanie - bez ...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120