Article seminarium pbp External article
fot. ze zbiorów PBP KP w Kaliszu

Książnica Pedagogiczna zaprasza na seminarium poświęcone 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2018 r. o godzinie 16.00 w siedzibie biblioteki (ul. Południowa 62, wjazd od ul. Kordeckiego), I piętro sala nr 10.
Wykłady przygotowane przez nauczycieli z Zespołu Humanistów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego poświęcone będą nie tylko wielkim politykom, ale także kobietom, które miały swój wkład w odzyskanie niepodległości oraz pieśniom, w które wpisane zostały idee wolnościowe. Prelegentami będą dr Marek Kozłowski, Renata Jarentowska i Joanna Kucińska.
Sesję wzbogacą pieśni niepodległościowe, piosenki o wolności i protest songi prezentowane nie tylko na ekranie, ale także na żywo w wykonaniu Macieja Jankowskiego, ucznia kl. 2b.
Spotkaniu towarzyszyć będą wystawy tematyczne oparte na zbiorach Książnicy Pedagogicznej, w których wykorzystano książki, multimedia, fotografie, odznaczenia i pocztówki.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy Książnicy Pedagogicznej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Kaliszu.

Zobacz także
Thumb dsc00616
Mówi o nas cała Polska! Tak kaliszanie pomagali ...
Thumb dsc00426
Wyjątkowi goście odwiedzili małych pacjentów w k...
Thumb image001
Kaliscy piłkarze laureatami turnieju w Krakowie.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
więcej»
Bico australia 20131216 146n120