Niestety środowy mecz w Hali Arena nie był szczęśliwy dla kaliskich siatkarek. Walka była zacięta, a obie drużyny szły łeb w łeb. Impel Wrocław zachował zimną krew i zwyciężył we wszystkich trzech setach.

Article dsc 9097
fot. Błażej Krawczyk

To pierwsza porażka siatkarek Energa MKS Kalisz w tym sezonie. Do tej pory nasze zawodniczki były bezbłędne. Pierwszy set przegrały przez drobne pomyłki techniczne, a później swoją dominację coraz bardziej pokazywała drużyna gości.

- Starałyśmy się ze wszystkich sił, żeby ugrać cokolwiek z zespołem z ekstraklasy. Bardzo ciężko trenowałyśmy do tego meczu. Mimo, wszystko nie poddajemy się, nie opuszczamy głów i czekamy na Wisłę – mówi Anna Głowiak, libero MKS Kalisz.

- Bardzo szkoda tych końcówek, bo po 16 secie pojawiało się rozprężenie i traciłyśmy punkty. Jest nam szkoda bo nie czujemy się gorsze od zespołu z Wrocławia – mówiła Kinga Dybek, przyjmująca. - Skupiamy się na meczu z Wisłą bardzo mocno. Będziemy już tam dzień wcześniej żeby odpocząć i przygotować się dobrze do meczu. Chcemy go wygrać, choć wiemy, że nie będzie łatwo.

- Trzeba oddać to, że dziewczyny bardzo walczyły, zależało nam na tym żeby zagrać dobrą grę. Mecz momentami był na bardzo dobrym poziomie, uważam, że trochę zaważył ten pierwszy set. W drugim i trzecim secie sprawdzaliśmy wszystkie ustawienia, żeby przeciwnik był cały czas w jakiś sposób zaskoczony – wyjaśnia Mariusz Wiktorowicz, trener.

Wynik:

MKS Kalisz 0 29 22 22
Impel Wrocław 3 31 25 25

Zobacz także
Thumb dsc01397
Z flagą Kalisza w Himalaje
Thumb szafki sp8 2018 10 18 7
630 nowych szafek dla uczniów SP 8
Thumb zbigniew maj
Zbigniew Maj pokrzywdzony, a nie podejrzany

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  brawo za walkę !

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Akurat Głowiak była wyróżniającą się siatkarką w tym spotkaniu, a z autopsji wiemy, że kibice kks nie grzeszą inteligencją!!! Biedak z kks pewno pierwszy raz w życiu był na meczu siatkówki, to skąd mógł nieszczęśnik wiedzieć, że libero nie może atakować !!! Dziękuje dziewczynom za ambitną postawę, bo naprawdę nie było widać różnicy między zespołem z Orlen Ligii i naszym. Trochę więcej szczęścia , szczególnie w końcówce pierwszego seta gdzie sędzia wypaczył ostatni punkt i można było to spotkanie wygrać.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  JAKO PRAWDZIWY KIBIC KTÓRY NIE RAZ KOMENTOWAŁ, NAPISZĘ DROGIE PANIE NIC SIĘ NIE STAŁO TO JEST SPORT RAZ SIĘ PRZEGRYWA RAZ SIĘ WYGRYWA. ZACYTUJĘ TUTAJ SŁOWA NAJSŁYNNIEISZEGO TRENERA PIŁKI NOZNEJ PANA KAZIMIERZA GÓRSKIEGO “PUKI PIŁKA W GRZE WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE”. TRZEBA WYCIĄGNĄC WNIOSKI I TYLE NARAZIE NASZ UKOCHANY ZESPÓŁ BYŁ NIE POKONANY I WIADOMO BYŁO ŻE KIEDYŚ TRZEBA PRZEGRAĆ. NIE MOZNA OBACZAC WINĄ ZAWODNICZKI, TRENERA KTORY NAPRAWDE JEST TĄ OSOBĄ KTÓRA POWINNA BYĆ W KALISKIEJ SIATKÓWCE, KAŻDY MA SWOJE SŁABSZE DNI I DZIŚ TEN DZIEŃ DOPADŁ ZESPÓŁ ENERGI MKS KALISZ. JAKO KIBIC NIE PRZEJMUJE SIE TYM BO WIEM ŻE BĘDZIE DOBRZE. DROGI KOLEGO NIE WYPOWIADAJ SIE O NASZEJ ZAWODNICZCE PANI GŁOWIAK ŻE JEST NAJSŁABSZĄ ZAWODNICZKĄ BO SIĘ POPROSTU NIE ZANSZ GDYBY BYŁA SŁABA NIE GRAŁA BY U NAS. DZIEWCZYNY WALCZYŁY POPROSTU RAZ JESZCZE NAPISZĘ TO JEST SPORT RAZ SIE WYGRYWA RAZ SIĘ PRZEGRYWA, BRAWO ZA WALKĘ PRAWDZIWI KIBICĘ ZAWSZĘ Z WAMI. TRZYMAMY KCIUKI I OBY ZA ROK BYŁA SUPER LIGA A WTEDY POKAŻEMY ŻE SIATKÓWKA W KALISZU NIGDY NIE ZGINIE.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  DOBRA OPINIA ANDRE POZDRO

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ostatnie wzmocnienia to raczej pomyłka-Widera/raczej kulomiotka nie siatkarka/,Azarenko tez poza wzrostem i niezłym blokiem nie grzeszy techniką/atak,zagrywka,gra wpolu-b. niski poziom.Najsłabszy punkt zespołu to rozegranie i tam potrzebne wzmocnienie.Wyjątkowo Wawrzyniak przez1/1-2seta rozglądała się przed rozegraniem i choć nie dokładnie rozgrywała nie żle .Lecz pózniej zamęczyła Łukasiewicz /najlepsza na boisku!/,przy dobrym przyjęciu nie wykorzystanie Janickiej i pozniej pay-pa błąd !Potrzebne nowe rozwiązania atak na dwa środki zabiegniecie ze skrzydła na środek/układ na boisku-2 środkowe+skrzydło+2 linia na pustym skrzydle lub pay-p.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Kinga Dybek i Ivana Isailovic – zdecydowanie najlepsze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  NIE wpuszczajcie tych brodatych idiomów,oni przynoszą pecha,, biber "chyba że zapłacą podwójne!!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Na pewno nie brakowało ambicji dziewczynom i było widać, że były przygotowane taktycznie na to spotkanie. Zabrakło trochę szczęścia w końcówce I seta i mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej! Do Kaliszanina – przypominam, że zespół był budowany na I ligę i osiągają swój cel wygrywając mecze na tym poziomie. Nasza rozgrywająca wyglądała słabo, bo po przeciwnej stronie siatki rozgrywała Amerykanka z dużo większym doświadczeniem m.in gry w klubie Mistrza Niemiec… ! Z tego co pamiętam Głowiak reprezentuje “kaliską” siatkówkę, więc tym bardziej brawa, że gra w macierzystym klubie na fajnym poziomie ( a to już chyba wie lepiej trener, który zostawił JĄ właśnie na boisku) . Przyzwoita frekwencja na meczu, ale jeśli wywalczymy awans do najlepszej ligi rozgrywkowej to też trzeba się poprawić, bo jednak wczoraj trójka kibiców z bębnami trochę przyćmiła naszych :(
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Isailowic -typ bezmyślności -zamiast przy pomocy nadgarstka kierować lewo/prawo obok blokującej wali jak trzonkiem od młotka po autach 5 x.W kolejnych meczach !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Jakim trzeba byc cynikiem , a nie smakoszem sportu.Przegrana musi byc wliczona jezeli uprawia sie ta dziedzine sportu.Wszystkiego nie mozna wygrywac , porazki tez musza byc. Ale!! sledze poczynania tej wspanialej DRUZYNY wraz ze sztabem szkoleniowym i stwierdzam ,ze sa wspaniale przygotowani na kazda sytuacje.Natomiast co niektorzy kibice widza tylko same sukcesy.Jezeli jest porazka / a taka sie przydaza/ to zaraz krytyka na cala “gebe” zaraz znajduja sie “eksperci” od siedmiu bolesci.Pan Wiktorowicz jest wspanialym trenerem i wie co ma robic nie musi miec pseudo doradcow.Gratulacje Dziewczynom za wole walki i piekne widowisko .Prawdziwym kibicom zycze duzo wrazen /niezaleznie – zwyciestwo czy porazka /a malkotentom aby powstrzymali sie ze swoimi opiniami.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Chcecie zobaczyć frekwencje to przyjdzcie w sobotę na mecz MKS o godz.13.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Cały czas mówimy oWiśle a zapominamy o Radomce.Zobaczymy w play-ofach

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  W Warszawie przegramy 0;3 jest to lepsza drużyna z lepszymi zawodniczkami itd.Do Kalisza przychodzą coraz większe szroty niechciane w innych klubach i nic z tego nie będzie.Po co w Calisii dwóch trenerów i jeszcze ten śmieszny statystyk,Słaba praca z młodzieżą, Wszyscy tutaj wychwalają trenera Wiktorowicza że przyszedł do Kalisza że jest super trenerem ,przyszedł bo nie miał innych ofert.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Trener Wiktorowicz to obok tr.Grabowskiego najlepszy Polski trener obecnie pracujący z siatkarkami-świadczą o tym wyniki tam gdzie pracował przez ostatnie 12 lat/gdzie ratował zespoły przed spadkiem jak również dobijał się do czołówki Orlen ligi z10miejsca na 1 , 2 , 3/ . Zatrudnienie trenera Wiktorowicz to najlepsze co zrobiły władze klubu/podobnie jak wcześnie Jaszkę do ręcznej !!!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Trener Wiktorowicz to obok tr.Grabowskiego najlepszy Polski trener obecnie pracujący z siatkarkami-świadczą o tym wyniki tam gdzie pracował przez ostatnie 12 lat/gdzie ratował zespoły przed spadkiem jak również dobijał się do czołówki Orlen ligi z10miejsca na 1 , 2 , 3/ . Zatrudnienie trenera Wiktorowicz to najlepsze co zrobiły władze klubu/podobnie jak wcześnie Jaszkę do ręcznej !!!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  W Warszawie dostały baty 3;1,to było do przewidzenia.Niedługo mecze o wejśćie Radomka Solna czekają ,i będzie bardzo trudno.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28 godz. 19.57.34 article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
więcej»
Bico australia 20131216 146n120