Siostry Kamińskie na podium w Zawadzkiem

Bardzo dobrze sezon startowy otworzyły siostry  Izabela i Agnieszka Kamińskie. Podczas rozgrywanego  w Zawadzkiem 25.  Turnieju Karate  „Rada Regentów” reprezentantki MUKS Tornado Kalisz zdobyły dwa medale.

Iza Kamińska wywalczyła srebro w kategorii wagowej +68 kg. Pokonała kolejno dwie zawodniczki, reprezentantki Budokanu Wrocław i UKS-u Shodan Zduny. Dopiero w finale  uległa Wiktorii Grejner, zawodniczce klubu Nidan Zawadzkie, będącego gospodarzem turnieju i zarazem członkini kadry  Polski.

Brązowy medal w kumite seniorek  (kat.-61 kg) zdobyła natomiast Agnieszka Kamińska. – Agnieszka miała  pierwszy wolny  los i  trochę pechowo przegrała walkę o  finał  z  Magdaleną Kruczek, zawodniczką Zarzewia Prudnik, zajmując ostatecznie 3. miejsce – mówi trener Wiesław Grochowina.

W jubileuszowej edycji turnieju wzięło udział blisko 300 zawodników z 24 klubów, nie tylko z Polski, ale też z Czech i Słowacji.