Sokół pokonany. KKS w finale wielkopolskiego Pucharu Polski.

Piłkarze KKS – u Kalisz pewnie awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W minioną środę w Kleczewie, w półfinałowym pojedynku, podopieczni Sławomira Majaka pokonali ekipę miejscowego Sokoła 2:0.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Obydwa gole padły w drugiej odsłonie meczu. W 66. minucie piłkę z rzutu wolnego zacentrował Pavlo Hordijczuk, a w polu karnym Marcin Lis strącił ją wprost pod nogi Ivana Vidala Gonzaleza, który strzałem w długi róg pokonał Huberta Świtalskiego otwierając wynik spotkania. Dziesięć minut później, wyjątkowej urody trafieniem, na listę strzelców wpisał się Mateusz Żebrowski. Minąwszy obrońcę Sokoła, uderzył mocno zza pola karnego, futbolówka odbiła się od słupka, a następnie wylądowała w bramce. Asystę przy tym golu zaliczył Gabriel Vidal Gonzalez.

Mecz finałowy, którego stawką będzie udział w rozgrywkach na szczeblu centralnym, zaplanowano na 5 czerwca. Rywalem KKS-u będzie Polonia Środa Wielkopolska, która we wtorek rozbiła czwartoligowego Lubuszanina Trzciankę 4:0.