W październiku Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu przystąpiła do programu o europejskim wymiarze, Erasmus +, finansowanego przez Komisję Europejską. La Ligue d’Enseignement z Francji jest jego liderem, a partnerami Fundacja Szkoła z Klasą (Polska), Fundación Cives (Hiszpania) i Centar Za Mirovne Studije (Chorwacja).

Article kalisz 12
fot. TOTU FILM Jolanta Mleczak

Celem działań uczniów i uczennic, rodziców oraz nauczycielek jest edukacyjna odpowiedź na rosnące negatywne trendy społeczne. Młodzi ludzie wraz ze swymi nauczycielami poruszają tematy związane z dyskryminacją, migracją, ubóstwem, rosnącą nietolerancją i różnymi formami wykluczenia. Uczą się analizować i interpretować współczesne fotografie, odkrywać różnorodne znaczenia, które za nimi stoją. Następnie uczą się wyrażać myśli i formułować tekst, biorąc udział w warsztatach pisarskich. Udział w zajęciach na godzinach wychowawczych, lekcjach dodatkowych, daje młodym ludziom impuls do refleksji na temat różnorodności i różnych form dyskryminacji, uczy analizowania obrazów, budzi ciekawość i zainteresowanie innymi, rozwija krytyczne myślenie i wyobraźnię. Uczy wypowiadać się otwarcie i dzielić się przemyśleniami, analizować własne uprzedzenia i stawiać im czoła.

21 marca autorzy kartek pocztowych, inspirowanych fotografiami, wyślą pocztówki do losowo wybranych adresatów w Polsce i za granicą, a potem oczekiwać będą na odpowiedź.

12 marca 2019r. prezes Fundacji Szkoła z Klasą, Agata Łuczyńska, wraz z ekipą filmową obserwowała przebieg warsztatów pisarskich, rozmawiała z dyrektorami, uczniami, nauczycielami i rodzicami o korzyściach, jakie niesie dla młodych ludzi udział w programie.

Interesowała się również działaniami w ramach programu „Szkoła z Klasą 2.0”, w którym placówka uczestniczy z powodzeniem od czterech lat, pracując nad dobrymi relacjami i pasją do nauki, czyli aktywną, nowoczesną i efektywną edukacją, w której cała społeczność, z godnie z tegorocznym hasłem, bierze szkołę w swoje ręce.

Efektem rozmów, warsztatów i spotkań będą dwa materiały filmowe.

Niezwykłym docenieniem pracy dzieci, rodziców i nauczycieli jest wybór Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu na reprezentantów Polski na forum europejskim w programie „Solidarność. Podaj dalej!” oraz na forum ogólnopolskim w programie „Szkoła z Klasą2.0”.

Zobacz także
Thumb ad fontes 14 06 2019 23
Jubileuszowy konkurs „Ad fontes!”
Thumb large badesee 2717470 1920
Bezpieczny wypoczynek nad wodą. Tych zasad warto...
Thumb img 0057
Bieg charytatywny i Festyn Rodzinny - tak się ba...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
więcej»