SP nr 17 najlepszą szkołą szachową w Wielkopolsce!

2016-03-08 10:11:00 Maciej Sroczyński KTS Kalisz

Szkoła Podstawowa nr 17 z Kalisza okazała się być najlepszą podstawową szkołą szachową w Wielkopolsce. Młodzi szachiści brali udział Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Szachiści ze szkoły Podstawowej nr 17 pewnie zwyciężyli w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział 49 szkół. Kaliska siedemnastka okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie pojedynki.
Blisko podium na 5 miejscu zawody ukończyli szachiści z SP 14 Kalisz. Trzy najlepszy drużyny uzyskały kwalifikacje do drużynowych finałów Mistrzostw Polski.

Zwycięski skład SP 17 Kalisz: Tymon Ochędzan, Weronika Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak i Ewa Barwińska.

Wszyscy zawodnicy wygranej drużyny są członkami Kaliskiej Szachowej Kadry Juniora i Młodzika KTS Kalisz.

Tabelę z wynikami szkół podstawowych znajdziesz TUTAJ

W wielkopolskiej Gimnazjadzie w miejscowości Skoki zwyciężyło Gimnazjum ze Zbąszynia, 20 miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kaliszu, a 27 miejsce Gimnazjum nr 9 w Kaliszu.
Szczegółowe wyniki znajdziesz TUTAJ

Licealiadę również rozegrano w Zbąszyniu. Bezkonkurencyjni byli uczniowie I LO w Lesznie. 7 miejsce zajęli szachiści II LO w Kaliszu