Article 1 External article
fot. ze zbiorów PBP KP w Kaliszu

W środę 6 lutego br. w Książnicy Pedagogicznej odbyła się inauguracja cyklu zatytułowanego “Spotkajmy się w bibliotece”. Wykład poświęcony Marii Dąbrowskiej w 130. rocznicę urodzin wygłosiła pani Mariola Pryzwan,
z wykształcenia polonistka, z zawodu bibliotekarka, z zamiłowania biografistka. Od 1987 r. zawodowo związana z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie, autorka biografii literackich, muzycznych i aktorskich: Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Kownackiej oraz Anny German, Anny Jantar, Zbigniewa Cybulskiego, Ireny Jarockiej.
Uczestnikami spotkania byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Calisia, bibliotekarze kaliskich bibliotek, przedstawiciele Szkoły im. Marii Dąbrowskiej w Kaliszu, przedstawiciele środowiska literackiego Kalisza, m. in. Urszula Zybura – prezes Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Związków Literatów Polskich, Elżbieta Stadtmüller oraz Andrzej Zmyślony , prezes
i wieceprezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Książki oraz zainteresowani czytelnicy Książnicy.
Mariola Pryzwan zabrała uczestników spotkania w ciekawą i intrygującą podróż literacką, przybliżając słuchaczom wątki z życia pisarki dotąd nie znane, nie zauważone. Uczestnicy mieli okazje wysłuchać nagrania wypowiedzi Marii Dąbrowskiej na temat rodzinnego miasta. Autorka potrafiła zaciekawić wszystkich na nowo postacią Marii Dąbrowskiej. Spotkanie to może zaowocować tym, iż na nowo czytelnik sięgnie do biografii i twórczości Marii Dąbrowskiej.
Prelekcji towarzyszyły wystawy: Książki autorstwa Marioli Pryzwan oraz Życie i twórczość Marii Dąbrowskiej w wydawnictwach ze zbiorów Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.
Przed spotkaniem prelegentka Mariola Pryzwan zwiedziła Książnicę, w tym pracownię Władysława Kościelniaka.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejne “Spotkanie w bibliotece”, szczegóły wkrótce.

Zobacz także
Thumb krystian kinastowski
Prezydent Kinastowski o nowej funkcji Daniela Sz...
Thumb czo%c5%82o
Studniówka IV LO i VII LO SMS w Kaliszu [Dużo zd...
Thumb palubicki krzyz
Zmarł ojciec Zdzisław Pałubicki
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»
Bico australia 20131216 146n120