W Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w poniedziałek, 3 grudnia odbyło się zebranie ogólne członków stowarzyszenia. Celem zebrania było uczczenie 100-rocznicy Niepodległości Polski oraz podsumowanie rocznej pracy.

Article mieczys%c5%82aw wi%c5%9bniewski
fot. Danuta Gruchot, Agnieszka Kowalewska

Spotkanie zgromadziło liczną grupę członków i sympatyków. Rozpoczęło się od uroczystości nadania godności Honorowego Członka Stowarzyszenia panu Mieczysławowi Wiśniewskiemu, uczniowi Haliny Sutarzewicz, jednemu z członków-założycieli Stowarzyszenia jej imienia w roku 2000, ofiarodawcy pamiątkowych fotografii z lat szkolnych z jej udziałem. Mieczysław Wiśniewski znany jest kaliszanom, jako kombatant, uczestnik wielu inicjatyw i uroczystości patriotycznych.

Nowemu Honorowemu Członkowi i wszystkim obecnym kilka piosenek patriotycznych zadedykowali uczniowie SP nr 10 przygotowani przez nauczyciela muzyki, Wojciecha Rektora.

Specjalnym gościem zebrania był Paweł Kuszczyński, poznański literat, poeta i krytyk literacki, prezes Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu, również uczeń Haliny Sutarzewicz i Członek Honorowy Stowarzyszenia, który przedstawił wiersze patriotyczne swojego autorstwa. Wystąpienie Pawła Kuszczyńskiego spotkało się z dużym zainteresowaniem.
W dalszej części spotkania, prezes Elżbieta Stadtműller przedstawiła informację o rocznej pracy Zarządu oraz plany i zamierzenia na rok 2019.

Za najważniejsze osiągnięcia mijającego roku uznano VIII literacką grę miejską „Kaliszanie piszący – Asnyk znany i mniej znany” oraz organizację i przeprowadzenie 2. edycji „Nocy Kultury na Zagorzynku”, za którą Andrzej Zmyślony otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w dziedzinie Kultury, w kategorii animator kultury.

Zgodnie stwierdzono, że należy sfinalizować rozpoczęte starania o renowację zniszczonego nagrobka Haliny Sutarzewicz na Cmentarzu Miejskim w Kaliszu oraz o powołanie placówki kultury, która propagowałby związki uznanych pisarzy z Kaliszem. Stowarzyszenie przygotuje się też do upamiętnienia 110 rocznicy urodzin Haliny Sutarzewicz przypadającej we wrześniu 2019 roku oraz przeprowadzi IX literacką grę miejską, która w związku ze 130 rocznicą urodzin Marii Dąbrowskiej będzie nosiła tytuł „Kaliszanie piszący – kaliskie upamiętnienia Marii Dąbrowskiej”.

Na zakończenie uczestnicy zebrania podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnego dnia, 4 grudnia, w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 10, odbyło się spotkanie Pawła Kuszczyńskiego z uczniami, zatytułowane „Dom, Miłość, Ojczyzna”.

Zobacz także
Thumb dsc 1009
Relacja z 5. kolejki TravelShops Ligi Kaliskiej
Thumb article img 0214
Rogatka, Katedra Kaliska i inne zabytki z dofina...
Thumb ko%c5%9bcielniak tadeuszaa
Ocalone przez bibliotekarzy

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
więcej»