Kaliski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, odpowiadając na inicjatywę płynącą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, zorganizował w dniu 13 sierpnia spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu subregionu Południowej Wielkopolski.

Article img 0110
fot. ODN Kalisz

Swoją obecnością wydarzenie to zaszczycili; Marzena Wodzińska – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego inicjatorka przedsięwzięcia, Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, a także Mariusza Witka – Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów, który w roli gospodarza terenu dołączył do organizatora spotkania, dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu – Jarosława Wujkowskiego.

W swoim wystąpieniu Marzena Wodzińska podkreśliła życzliwe zainteresowanie jakim od zawsze otaczana jest formuła Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wpisująca się doskonale w profil polityki senioralnej, prowadzonej z dużą troską i systematycznością przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W poniedziałkowe, upalne południe, sala widowiskowa Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, rozbrzmiewała dojrzałą radością. Spotkanie to zorganizowane przez kaliski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli stanowiło okazję do zaprezentowania swojego dorobku przez Uniwersytety z Jarocina, Gołuchowa, Kalisza, Kępna, Odolanowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Ostrzeszowa. Na scenie podziwiać można było pełen przekrój form – od filmu, poprzez narracje przygotowane do prezentacji slajdowych, występy chórów, zespołów tanecznych, kabaretowych i teatralnych, wspaniałych solistów instrumentalnych i wystaw prac. Wszystkie te pokazy po raz kolejny udowodniły prawdę o niesamowitym potencjale drzemiącym w ludziach wcześniej urodzonych, którzy pełni są werwy i twórczej kreatywności zmierzającej do wykorzystania wielkiego doświadczenia, którym dysponuje każdy ze słuchaczy Uniwersytetów.

Doskonała atmosfera towarzysząca całemu spotkaniu, w tym również jego części kuluarowej, pozwala na stwierdzenie, że dokonał się kolejny etap integracji środowisk uniwersyteckich, połączony z wymianą doświadczeń w zakresie prowadzonych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku form edukacji.

Spotkanie to będzie miało swoją kontynuację gdyż jego długofalowym celem jest dostosowanie oferty szkoleniowej ODN dedykowanej tej właśnie, dynamicznie się rozwijającej grupy odbiorców. Dokonania Uniwersytetów Trzeciego Wieku od zawsze śledzone są z wielką życzliwością przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jednym z namacalnych przykładów działań skierowanych dla całego tego środowiska jest choćby e-platforma „Moodle” stająca się bankiem wiedzy przydatnej dla wszystkich seniorów. Spodziewamy się także w niedalekiej przyszłości powstania w ODN atrakcyjnej oferty szkoleniowej, odpowiadającej w pełni oczekiwaniom Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Zobacz także
Thumb 44740262 2174587755919679 3347799794595659776 n
Milionowe odszkodowanie dla pasażera samochodu.
Thumb img 7102
Siatkarki Energi MKS Kalisz wygrywają na własnym...
Thumb wykres poz
Inni pozycjonują i zarabiają. A Ty?
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120