Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz Kino Centrum w Kaliszu zapraszają na pokaz filmu „Twój Vincent" oraz spotkanie z Martą Czarnecką – autorką animacji.

Article beznazwy6

Pokaz filmu oraz spotkanie z Martą Czarnecką odbędzie się w czwartek, 16 listopada o godz. 13:30 w kinie Centrum Kalisz przy ul. Łaziennej 6 w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI. Spotkanie poprowadzi Natalia Czarcińska.

Marta Czarnecka pracowała przy produkcji filmu „Twój Vincent” jako jedna ze 125 malarzy tworzących międzynarodowy zespół. Dzięki kilkunastomiesięcznej pracy całej ekipy, świat znany z obrazów van Gogha ożył na ekranie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana farbą olejną. Część z nich w stylu charakterystycznym dla Vincenta van Gogha, część to obrazy czarno-białe. Aby uzyskać 1 sekundę filmu potrzeba 12 takich obrazów.

Jeśli jesteście ciekawi, jak było to możliwe i jak wyglądała praca nad filmem serdecznie zapraszamy na prezentację przed seansem. Marta Czarnecka podzieli się z Państwem swoimi doświadczeniami, pokaże zdjęcia i video – dzięki czemu będzie można jeszcze bardziej docenić walory wizualne filmu. 

Marta Czarnecka – ukończyła studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM (Pracownia Malarstwa prof. Marka Zaborowskiego) oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prezentowała prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech i na Białorusi.

Film „Twój Vincent” to polsko-brytyjska produkcja wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana. Vincent van Gogh – dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie

Bilet w cenie ulgowej 10 zł. (Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację biletów w kasie CKiS – tel. kasa 62 765 25 52).

Zobacz także
Thumb dsc 2133  copy
Rowerowe powitanie wiosny. Wyruszyło kilkudziesi...
Thumb img 5940
Więcej śmietników na osiedlach domów jednorodzin...
Thumb large img 0930
Po 3-godzinnym boju pokonaliśmy Radomkę. Kalisza...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120