Odróżnienie oryginalnych produktów (produkowanych przez koncern Volkswagen) od nieoryginalnych, może być wyzwaniem dla przeciętnego kierowcy. Warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę przy zakupie części i olejów samochodowych, a także o co pytać mechanika w warsztacie.

Article serce olej kampania

Oleje samochodowe, których generalnym dostawcą jest koncern VW, produkowane są wyłącznie przez znany z wysokiej jakości koncern BP, a jego dystrybucją do warsztatów niezależnych i/lub klientów ostatecznych zajmują się bezpośrednio autoryzowani partnerzy serwisowi poszczególnych marek koncernu VW na terenie kraju.

Jakość tych olejów gwarantuje dopasowanie do przedłużonych okresów międzyobsługowych samochodów koncernu VW, a co za tym idzie dłuższą żywotność silnika pojazdu. Przekłada się to na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa na drodze oraz brak kosztów związanych z częstą naprawą samochodu.

Olej oryginalny, którego generalnym dostawcą jest koncern Volkswagen to też jedyny olej silnikowy, który stosowany jest we wszystkich nowych samochodach Volkswagen Auto Group i który jest polecany właścicielom pojazdów tego koncernu.

Najważniejszym elementem, któremu należy się dokładnie przyjrzeć podczas zakupu, są opakowania, w których sprzedawany jest olej: niejednokrotnie firmy produkujące nieoryginalne oleje i części, których dostawcą nie jest koncern VW, wykorzystują zastrzeżone znaki towarowe czy motywy graficzne, aby upodobnić swój produkt do tych oferowanych przez firmę Volkswagen, wprowadzając w ten sposób kupujących w błąd.

Ważną rolę w całym procesie sprzedaży pełnią właściciele warsztatów samochodowych oraz mechanicy, którzy powinni zwracać baczną uwagę na to, co i od kogo kupują. Bądźmy czujni: pytajmy w swoim warsztacie o parametry oleju wlanego do silnika samochodu, dane producenta oraz dystrybutora. Nie dajmy się też skusić niską ceną – to również może być element świadczący o tym, że mamy do czynienia z olejem nieoryginalnym.

Volkswagen Group Polska, chcąc chronić swoich klientów przed nabywaniem produktów nieoryginalnych, których opakowania mogą sprawiać wrażenie, iż są to produkty oryginalne, podejmuje w tym zakresie różnorodne działania. Dokonywane są między innymi zakupy opisanych wyżej nieoryginalnych produktów w celu sprawdzenia ich jakości, podejmowana jest także współpraca z policją i portalami aukcyjnymi celem uniemożliwienia oferowania i sprzedaży produktów nieoryginalnych, na których opakowaniach wykorzystywane są w sposób nieuprawniony zastrzeżone znaki towarowe, etc. W jednym z przypadków dotyczącego oleju silnikowego, badania wykonane w niezależnym laboratorium wykazały, że olej nieoryginalny miał zauważalnie gorsze parametry niż oryginalny m.in. w zakresie jego lepkości.

Volkswagen Group Polska, która rozpoczęła kampanię adresowaną do kierowców, mechaników i właścicieli warsztatów samochodowych pod hasłem „Spytaj mechanika co wlewa do silnika!”, będzie wdzięczna za przekazywanie wszelkich sygnałów o olejach silnikowych i częściach samochodowych, które pod względem wyglądu opakowania bądź samego produktu – wywołują u kupujących jakiekolwiek wątpliwości co do ich pochodzenia, jakości, oznaczenia, etc. Odpowiednie formularze zgłoszeniowe oraz pogłębione informacje w tym zakresie odnaleźć można na stronie spytajmechanika.pl, oraz strona nieoryginalnyolejzabija.pl, na której zamieszczone są informacje na temat nieoryginalnych olejów skierowane bezpośrednio do warsztatów samochodowych.

W Salonach Firmy IGNASZAK, mogą Państwo zaopatrzyć się wyłącznie w oryginalne oleje silnikowe i części samochodowe. Nasi doradcy również chętnie pomogą w rozwianiu wszelkich wątpliwości związanych z już posiadanymi przez Państwa komponentami.


Zapraszamy do kontaktu :

IGNASZAK
Tel. 62 765 90 10
Al. Wojska Polskiego 5
62-800 Kalisz

Zobacz także
Thumb img 8039
Stawiszyn stawia na ekologię
Thumb dsc 5563
Tango i muzyka świata zabrzmiały w Filharmonii K...
Thumb 3r4a0029
Miejski Sylwester bez fajerwerków. Znamy tegoroc...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
więcej»
Bico australia 20131216 146n120