Srebrny skok Patrycji

2016-08-09 13:30:00 Karina Zachara

Patrycja Skoczylas, zawodniczka UKS 12 Kalisz została wicemistrzynią Polski juniorów młodszych w skoku wzwyż. Podczas rozegranych we Wrocławiu zawodów lekkoatletycznych podopieczna trenerki Adrianny Wange pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 171 cm wyrównując własny rekord Kalisza w tej konkurencji.

Już początek rywalizacji był dla Patrycji wymarzony. Nasza zawodniczka oddała w kwalifikacjach tylko jeden skok, ale pokonanie poprzeczki zawieszonej na wysokości 159 cm wystarczyło, by zapewnić sobie miejsce w finale. Od takiej samej wysokości rozpoczęła Patrycja także sobotnią rywalizację i ten poziom pokonała również bezbłędnie w pierwszej próbie. Z wysokością 165 cm kaliszanka poradziła sobie w drugim podejściu, a 168 cm znów przeskoczyła za pierwszym razem. Do wysokości 171 cm nasza młodziutka lekkoatletka podchodziła trzykrotnie i ostatnia z prób zwieńczona została sukcesem. Wprawdzie poprzeczki zawieszonej na wysokości 174 cm nie udało się pokonać, ale srebrnego medalu mistrzostw Polski juniorek młodszych nikt już nie zdołał Patrycji odebrać. Na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Lewandowska z MLKL Płock, uzyskując wynik 180 cm .

- Jechałyśmy na Mistrzostwa Polski z nadzieją na zdobycie brązowego medalu, ale biorąc pod uwagę formę jaką prezentowała Patrycja na treningach po cichu liczyliśmy na więcej – mówi Adrianna Wange. - Złoto było poza zasięgiem, ponieważ zdobyła je tegoroczna finalistka Mistrzostw Europy juniorów młodszych, natomiast tytuł wicemistrzyni Polski cieszy podwójnie, bowiem w walce o niego Patrycja pokonała Monikę Przybył z Zawiszy Bydgoszcz, także reprezentantkę kraju na Mistrzostwa Starego Kontynentu, która ostatecznie była trzecia.

W rozegranych we Wrocławiu zawodach Kalisz miał jeszcze kilku innych reprezentantów. W biegu na dystansie 800 metrów rywalizował Wiktor Wachowski z UKS 12 Kalisz. Podopieczny trenera Waldemara Olszyny w eliminacjach był czwarty, osiągając czas 1:59.24, który jest jego rekordem życiowym i którym zapewnił sobie udział w finale B. Tam również był czwarty (2:00.00), zajmując w końcowej klasyfikacji dwunaste miejsce.- To udany debiut Wiktora w kategorii juniorów młodszych, bowiem wyjeżdżając na Dolny Śląsk plasował się on na dwudziestym czwartym miejscu w kraju – podkreśla z satysfakcją Waldemar Olszyna.

W rzucie dyskiem rywalizowało w mistrzostwach dwóch kaliszan, trenowanych przez Marcina Małeckiego. Krzysztof Smolarek w pierwszej próbie kwalifikacji uzyskał wynik 44.34, ostatecznie zajmując w finale dwunaste miejsce. Z kolei Mateusz Sipka nie zakwalifikował się do grona najlepszych, uzyskując w pierwszej fazie zmagań wynik 34.93.