Aleksander Stawirej z KS Ziętek Team Kalisz został młodzieżowym mistrzem Polski w boksie olimpijskim. Na trzecim stopniu podium stanął Matusz Pawlak z sekcji pięściarskiej Kaliskiego Klubu Sportowego. 26.edycja krajowego czempionatu rozgrywana była przez cały ubiegły tydzień w Sulejowie.

Article 2018 10 20 stawirej2 oooaqamgphgxr7ylzji
fot. KS Ziętek Team, KKS Kalisz

Walczący w kategorii +91 kilogramów Aleksander Stawirej nie dał szans żadnemu ze swoich rywali. Wygrał każdą z czterech walk i to zdecydowanie. Na początek, w pojedynku eliminacyjnym poddał w drugiej rundzie Zahara Aleksijenko z KKB RUSHH Kielce, a później jednogłośnie na punkty pokonał Kamila Lorka (Opolski Klub Bokserski Odra Opole) i Filipa Kowalskiego (BKS Olimp Szczecin). W finale nie pozostawił żadnych wątpliwości. Od początku starcia z reprezentującym BSB Astoria Bydgoszcz Damianem Knybie kaliszanin prowadził na punkty, aż w końcu po trzykrotnym ostrzeżeniu, w trzeciej rundzie jego przeciwnik został zdyskwalifikowany.Podopieczny Mariusza Ziętka wrócił zatem z Sulejowa z tytułem młodzieżowego mistrza Polski, który jednocześnie otwiera mu drogę na listopadowe Mistrzostwa Unii Europejskiej w boksie olimpijskim.

Spośród trzech pozostałych reprezentantów KS Ziętek Team w starciach o miejsce na podium ulegli swoim rywalom Bartłomiej Olewicki (kat. do 56 kg) i Maciej Ciotucha (kat. do 81 kg), a Oskar Skupień (kat. +91 kg) zakończył rywalizację już na etapie walki eliminacyjnej ze wspomnianym wcześniej Damianem Knybie.

Udany występ w Sulejowie odnotował również, debiutujący w tej rangi imprezie, Mateusz Pawlak, zawodnik sekcji pięściarskiej Kaliskiego Klubu Sportowego. Podopieczny Dariusza Kisiela wywalczył brąz w kategorii do 49 kg. Wejście do strefy medalowej zapewnił sobie pokonując już w pierwszej rundzie Huberta Odzimka z KKB RUSHH Kielce. Niestety w półfinale zmuszony był uznać wyższość mistrza kraju Jakuba Słowińskiego z KS Wda Świecie. Na etapie eliminacji udział w mistrzostwach zakończył z kolei jego klubowy kolega Krystian Sośnicki, który przegrał na punkty walkę w wadze do 60 kg z Dominikiem Palakiem (KS SAKO Gdańsk).

Swojego reprezentanta miała też w zawodach kaliska Prosna. Rywalizujący w kategorii do 75 kg Tomasz Przybylski przegrał na punkty walkę eliminacyjną z Bartoszem Gołębiewskim (KKB RUSHH Kielce).

Zobacz także
Thumb arek
Zgwałcone i upokorzone
Thumb img 7170
Filharmonia Kaliska w wersji kameralnej. Efekty ...
Thumb ksieza
O martyrologii duchowieństwa polskiego w klubie ...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
więcej»
Bico australia 20131216 146n120