Kaliskie III LO im. M. Kopernika ma kolejny powód do dumy, zadowolenia i poczucia spełnienia. Wszyscy tegoroczni absolwenci Kopernika przystępujący do matury zdali egzaminy. Matura na sto procent to piękny prezent na obchodzony w tym roku jubileusz Stulecia Szkoły Dwojga Imion. Zresztą nie pierwszy to raz, gdy uczniowie szkoły potwierdzają doskonałymi wynikami maturalnymi swe zdolności, umiejętności i pracę.

Article zakoczenie roku szkolnego 2018 dla klas iii 5 20180503 1228326250
fot. III LO

Tak doskonały wynik to również zasługa pracy świetnych pedagogów III LO. - Kopernik jako jedyne liceum w Kaliszu zakończył z sukcesem tegoroczne zmagania maturalne – mówi nam wicedyrektor szkoły Zbigniew Miśkiewicz. - 258 absolwentów szkoły nie tylko zdało pomyślnie egzaminy, ale zdało je z bardzo wysokimi notami. Uzyskane średnie wyniki mieszczą się w wąskiej grupie najlepszych wyników w Wielkopolsce. Skalą są tu tzw. staniny, Kopernik na 9 jednostek uzyskał ósmy i dziewiąty stanin – dodaje Z. Miśkiewicz.

Egzaminy maturalne zdane z tak wysokimi notami otwierają absolwentom Kopernika drzwi najlepszych uczelni w Polsce. - To najpiękniejszy prezent na Jubileusz Stulecia szkoły. Cieszy i napawa dumą kolejny sukces naszej szkoły, która nie przez przypadek obrała za swe motto łacińskie wezwanie „Per aspera ad astra” – Przez trudy do gwiazd. Atmosfera szkoły, praca, tradycja i nowoczesność, wysoko postawione cele istotnie pozwalają naszym uczniom sięgać gwiazd – mówi dyrektor szkoły Anna Narewska.

To istotnie owocne podsumowanie trzyletniej, ciężkiej pracy oraz piękny akcent na Stulecie szkoły. Szczegółowe informacje o wynikach tegorocznej matury w Wielkopolsce można znaleźć na stronie OKE Poznań.

Zobacz także
Thumb img 6236
"Mieszkanie Plus" i "Czyste powietrze" - Od przy...
Thumb uczennica
Strefa zaufania – punkty konsultacyjne i grupy w...
Thumb dsc06599
Poseł Jerzy Kozłowski kandydatem Kukiz’15 na pre...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»
Bico australia 20131216 146n120