Kaliskie III LO im. M. Kopernika ma kolejny powód do dumy, zadowolenia i poczucia spełnienia. Wszyscy tegoroczni absolwenci Kopernika przystępujący do matury zdali egzaminy. Matura na sto procent to piękny prezent na obchodzony w tym roku jubileusz Stulecia Szkoły Dwojga Imion. Zresztą nie pierwszy to raz, gdy uczniowie szkoły potwierdzają doskonałymi wynikami maturalnymi swe zdolności, umiejętności i pracę.

Article zakoczenie roku szkolnego 2018 dla klas iii 5 20180503 1228326250
fot. III LO

Tak doskonały wynik to również zasługa pracy świetnych pedagogów III LO. - Kopernik jako jedyne liceum w Kaliszu zakończył z sukcesem tegoroczne zmagania maturalne – mówi nam wicedyrektor szkoły Zbigniew Miśkiewicz. - 258 absolwentów szkoły nie tylko zdało pomyślnie egzaminy, ale zdało je z bardzo wysokimi notami. Uzyskane średnie wyniki mieszczą się w wąskiej grupie najlepszych wyników w Wielkopolsce. Skalą są tu tzw. staniny, Kopernik na 9 jednostek uzyskał ósmy i dziewiąty stanin – dodaje Z. Miśkiewicz.

Egzaminy maturalne zdane z tak wysokimi notami otwierają absolwentom Kopernika drzwi najlepszych uczelni w Polsce. - To najpiękniejszy prezent na Jubileusz Stulecia szkoły. Cieszy i napawa dumą kolejny sukces naszej szkoły, która nie przez przypadek obrała za swe motto łacińskie wezwanie „Per aspera ad astra” – Przez trudy do gwiazd. Atmosfera szkoły, praca, tradycja i nowoczesność, wysoko postawione cele istotnie pozwalają naszym uczniom sięgać gwiazd – mówi dyrektor szkoły Anna Narewska.

To istotnie owocne podsumowanie trzyletniej, ciężkiej pracy oraz piękny akcent na Stulecie szkoły. Szczegółowe informacje o wynikach tegorocznej matury w Wielkopolsce można znaleźć na stronie OKE Poznań.

Zobacz także
Thumb money 2696234 1280 e1531142563181 768x291
Mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowy...
Thumb image001
Stojaków rowerowych wciąż brak
Thumb img 9843
"Ile wart jest doświadczony sędzia Sądu Najwyższ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120