SUKCESY MŁODYCH PŁYWAKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW W TYCHACH

2015-04-13 19:42:00 Beata Sysiak

W dniach 10-12 kwietnia 2015 r. W Tychach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Niepełnosprawnych w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 106 zawodników z 21 klubów w tym 6- osobowa reprezentacja kaliskiego Klubu Sportowego Niepełnosprawnych “START”. Nasza ekipa wypadła w nich bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty zarówno w poszczególnych konkurencjach jak i w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Ogółem młodzi kaliscy pływacy wywalczyli 22 medale: 17 złotych ,3 srebrne i 2 brązowe krążki.

Ekipa kaliskich pływaków z trenerem Maciejem Siemianowskim

Juniorka Młodsza Alicja Piec zajęła drugie miejsce w klasyfikacji punktowej w grupie startowej S 9 zajmując w poszczególnych konkurencjach następujące lokaty:
50 m stylem dowolnym 1:13.76 I miejsce
100 m stylem klasycznym 2:50.89 I miejsce
50 m stylem klasycznym 1:14.65 I miejsce
100 m stylem grzbietowym 2:28.06 I miejsce
50 m stylem grzbietowym 1:09.53 I miejsce
Juniorzy młodsi:

Maksymilian Ignasiak zajął drugie miejsce w klasyfikacji punktowej w grupie startowej S 8

50 m stylem grzbietowym 0:50.48
Trenerem grupy młodszej jest pani Żaneta Balcerzak.

Za bardzo udany może uznać wyjazd do Tych junior Patryk Biskup grupa S 9. Ten 17- letni pływak został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw, poprawiając rekordy Polski juniorów i seniorów na dwóch dystansach w swoich koronnych konkurencjach 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. W pozostałych startach podopieczny trenera Macieja Siemianowskiego uzyskał najlepsze czasy w dotychczasowej karierze.
100 m stylem motylkowym 1:11.98 I miejsce
Udział w krajowym championacie był dla Patryka doskonałym przetarciem przed pierwszymi tegorocznymi zmaganiami na długiej 50-metrowej pływalni. Już w przyszłym tygodniu wystartuje on w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec. Podczas tych zawodów będzie starał się uzyskać minima na najważniejsze imprezy: lipcowe Mistrzostwa Świata w Glasgow i przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. Jeśli uda się utrzymać dotychczasową formę to możemy spokojnie oczekiwać na wieści z Berlina. Przygotowanie Patryka jest wspierane przez Urząd Miasta Kalisza i Starostwo Powiatowe. Podziękowania nalezą się też dyrektorowi Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu Mirosławowi Przybyle, który zapewnia należyte warunki do zwiększonej liczby treningów.