Sukcesy zawodników Arkadii Kalisz na Litwie podczas "Baltic Muaythai Open 2018"

2018-02-13 08:00:00 red za Arkadia Kalisz

Nasz kraj i zarazem miasto podczas turnieju “Baltic Muaythai Open 2018” w litewskich Trokach reprezentowali dwaj etatowi kadrowicze Arkadii Kalisz – Maciej Herbich i Adam Borowski. W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników z 14 krajów.

Turniej odbył się w Olimpijskim Centrum Sportu w Trokach, niedaleko Wilna. Z powodu awarii busa i nieudanych prób jego naprawy na turniej nie dojechali zawodnicy z Głogowa, Łodzi i Żar. Bez przygód na miejsce rozgrywania turnieju udało się dotrzeć natomiast zawodnikom z Kalisza oraz Tarnowa.

W Kategorii kadetów, medale wywalczyli reprezentanci Arkadii Adam Borowski – srebro oraz Maciej Herbich – brąz. Srebrny medal do Polski przywiózł również Damian Pawłowski reprezentujący klub z Tarnowa.

Trzy medale młodych zawodników to świetny wynik, co przy dorobku ich starszych kolegów z Tarnowa w kategorii juniorów i seniorów, którzy nie zdobyli medali bardzo cieszy.

Ciekawostką jest fakt, że na 23 pojedynki finałowe 18 złotych medali zdobyli bardzo mocni reprezentanci z Białorusi.

Podczas turnieju z „Arkadyjskimi Tygrysami” na zawodach byli trener Aleksander Kruek, prezes Arkadiusz Wełna oraz rodzice Macieja Herbicha – Ewa i Maciej (senior) Herbich.