Ogromna niespodzianka czekała dziś na dzieci przebywające na Oddziale Chorób Dziecięcych w szpitalu przy ul. Poznańskiej. Odwiedził ich św. Mikołaj, który rozdawał prezenty i spowodował, że na twarzach dzieci zmagających się z chorobą, pojawił się uśmiech.

Article img 8665
fot. Błażej Krawczyk

Tworzenie świątecznych dekoracji, bombek i witraży, występy muzyczne i prezenty – tak wyglądały niezwykłe Mikołajki zorganizowane dla chorych dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Najmłodsi choć na chwilę mogli zapomnieć o chorobie i troskach, uśmiechnąć się i poczuć klimat nadchodzących świąt. Gościem specjalnym i długo wyczekiwanym był św. Mikołaj, który wysłuchał wierszyków przygotowanych przez małych pacjentów.

Dzięki Castoramie, która co roku wspiera szpitalne Mikołajki, dzieci mogły stworzyć oryginalne ozdoby świąteczne, a także otrzymały prezenty. Własnoręcznie malowały bombki choinkowe oraz witraże. Świąteczne spotkanie umilił występ zespołu składającego się z uczniów Gimnazjum nr 9, który zagrał tradycyjne, polskie kolędy.

- Jest to już cykliczna akcja. Są prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz edukacyjne, gdzie dzieci malują witraże, bombki. Materiały przygotowywane są przez dyrekcję i pracowników Castoramy. Na zakończenie uczestnicy otrzymują prezenty – mówiła Maria Figlak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 działającej przy szpitalu.

Wśród gości nie zabrakło ordynatora Oddziału Chorób Dziecięcych dr n. med. Piotra Sudy, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 działającej przy szpitalu Marii Figlak, oraz Naczelnika Wydziału Edukacji UM w Kaliszu, Mariusza Witczaka.

Zobacz także
Thumb beznazwy1
Wypożyczyć Choinkę i dbaj o przyszłość Ziemi - ...
Thumb dsc09923
Świąteczny wieczór na WPA UAM. Aula pękała w szw...
Thumb czolo
Kaliskie kajakarki nagrodzone przez marszałka

Nie ma możliwości komentowania tego artykułu



Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II





Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl




Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»








Bico australia 20131216 146n120