Szczypiorniści MKS-u Kalisz kontynuują zwycięski marsz. W minioną sobotę bez problemu poradzili sobie z ekipą SPR PWSZ Tarnów, wygrywając wyjazdowe spotkanie 30:24.

Article img 2289

Po małej przerwie, spowodowanej rozgrywkami na wojewódzkim szczeblu Pucharu Polski -jak wiemy zakończonych zdobyciem tego cennego trofeum – kaliscy piłkarze ręczni w równie efektownym stylu wrócili do ligowych zmagań. Sobotnią wygraną w Tarnowie podopieczni Bartłomieja Jaszki powiększyli do pięciu liczbę kolejnych ligowych meczów bez porażki.

Gospodarze jedynie przez kilka pierwszych minut starali się dotrzymywać kroku przyjezdnym. Z każdą kolejną kaliszanie podkręcali tempo i powiększali bramkowy dorobek. Najwyżej – ośmioma punktami – prowadzili w 26.minucie (15:7), a na przerwę schodzili mając ich o siedem więcej (18:11).

W drugiej partii spotkania gracze MKS-u jedynie potwierdzili swoją wysoką formę. Rozsądnie, bez zbędnych strat, skuteczni zarówno w ataku, jak i w obronie, której ponownie mocnym ogniwem okazał się strzegący bramki Filip Jarosz, nie pozwolili zbliżyć się rywalom na więcej niż pięć trafień. Ostatecznie wygrali 30:24, czym zapewnili sobie awans na piąte miejsce w grupie B pierwszej ligi. Do lidera – Olimpii Piekary Śląskie – tracą tylko trzy punkty, a do wicelidera – SRS Czuwaj Przemyśl – zaledwie jeden.

SPR PWSZ Tarnów – MKS Kalisz 24:30 (11:18)
Kary: SPR – 10.min, MKS – 4.min. Rzuty karne: SPR 0/1, MKS 1/3
SPR – Sądowicz, Ciochoń – Dutka 7, Szatko 6, Misiewicz 4, Nowak 4, Kowalik 3, Jewuła, Niemiec, Spieszny, Wajda.
MKS – Jarosz – Klopsteg 6, Misiejuk 6, Czerwiński 5, Galewski 5, Jaszka 3, Mosiołek 3, Bożek 2, Gomółka, Kobusiński, Książek

Młodzieżowa Rada Miasta nie funkcjonuje, nie pod...