Szczypiorno Cup - mecze o 5-8 miejsca [zdjęcia]

2018-08-18 17:00:00 redakcja

Dziś drugi dzień Szczypiorno Cup w Hali Arena. Za nami zmagania o 5-8 miejsca i walk półfinałowe. Pierwszy mecz 18 sierpnia to wygrana MMTS Kwidzyn nad Zagłębiem Lubin 26:23. Kolejny to niestety przegrana MKS Kalisz.

Zmagania w Kaliszu otworzył mecz Zagłębia i MMTS-u. Obie ekipy dzień wcześniej mierzyły się dwoma najlepszymi ekipami PGNiG Superligi w poprzednim sezonie. Lubinianie przegrali z Orlenem Wisłą, a ekipa z Kwidzyna okazała się gorsza od PGE VIVE.

Zespoły radziły sobie lepiej przed przerwą. Przez większość meczu przewagę 2-3 bramek miał MMTS. W 52. minucie po trafieniu Arkadiusza Ossowskiego wzrosła nawet do 5 trafień. To nie złamało lubinian, którzy w samej końcówce byli bliscy doprowadzenia do remisu. Ze stanu 18:23 zrobiło się 22:23. Ostatnie akcji meczu lepiej rozegrali gracze z Kwidzyna, wykorzystując kontrataki.

18 sierpnia, sobota Mecze o miejsca 5-8

Mecz 5: Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 23:26 (13:16)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Sroczyk 5, Kużdeba 4, Gębala 4, Pawlaczyk 3, Kupiec 2, Szymyślik 2, Stankiewicz 1, Mrozowicz 1, Dziubiński, Pietruszko, Marciniak.