„Każda radość , którą niesiemy innym , zawsze do nas powróci” – ta piękna sentencja nawiązuje do naszej pomocy, którą cały rok nieśliśmy podopiecznym naszej Fundacji Dzieciom „Pomagaj”. Uśmiech na twarzach dzieci był dla nas najpiękniejszym prezentem w zamian za nasze wsparcie.

Article  wietlica External article
fot. Agnieszka Narczyńska

Przez ten okres w Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnym „Tęcza” w Wolicy dzieci oraz młodzież niepełnosprawna mogły korzystać z zajęć na świetlicy opiekuńczo- terapeutycznej. Celem realizacji projektu było zwiększenie samodzielności psychofizycznej oraz aktywności społecznej grupy 39 dzieci z niepełnosprawnością ( niepełnosprawność ruchowa, intelektualna, zespół Downa, autyzm, mózgowe porażenie dziecięce).

Zajęcia z podopiecznymi Fundacji Dzieciom „ Pomagaj” odbywały się pięć razy w tygodniu w godzinach 16:00-19:00 z udziałem specjalistycznej kadry z ORW „CER TĘCZA”.

Świetlica opiekuńczo- terapeutyczna oferowała formy wsparcia w postaci zespołowych zajęć świetlicowych oraz zajęć specjalistycznych z : logopedą, fizjoterapeutą, dogoterapeutą oraz psychologiem. Realizowany projekt był współfinansowany przez PFRON dzięki czemu był on całkowicie bezpłatny dla podopiecznych Fundacji.

Zajęcia o charakterze rehabilitacyjno – rekreacyjnym odbywały się między innymi w bogato wyposażonej sali rehabilitacji ruchowej , sali integracji sensorycznej oraz doświadczania świata. Ciekawą formą rozrywki okazał się także specjalny basen z piłkami. Szczególnym powodzeniem cieszyły się zajęcia na trampolinie i na placu zabaw, znajdującym się na terenie naszego ośrodka.

Zajęcia grupowe prowadzone przez oligofrenopedagogów oraz pedagogów specjalnych były bardzo urozmaicone, między innymi dzieci miały organizowane ćwiczenia ruchowe, muzyczne oraz mogły wykazać swoją kreatywność w pracach plastycznych. Czas jaki dzieci spędzały na świetlicy był dla nich nie tylko porą na naukę, ale także pomysłem na miłe spędzenie czasu wolnego i nabywaniem nowych doświadczeń. Dla rodziców był to czas na odpoczynek oraz spotkania środowiskowe na terenie ośrodka.

Na koniec I etapu zajęć świetlicy opiekuńczo – terapeutycznej opiekunowie zorganizowali imprezę podsumowującą całoroczne zajęcia. Nauczyciele podzielili zakończenie na 2 dni aby wszystkie dzieci mogły wspólnie skorzystać z przygotowanych atrakcji. Po zabawie dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji z zajęć. Na sam koniec odbyła się najbardziej oficjalna część czyli wręczenie dyplomów dla wszystkich uczestników projektu. Bardzo nam miło również poinformować , że rozpoczęliśmy II etap zajęć świetlicowych w takiej samej formie.

Mamy nadzieje, że zaproponowane formy zajęć wzbogacą oraz wspomogą proces usprawniania i aktywności społecznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Łukasz Włodarek: „Odcinamy się od fake newsów”. ...
Thumb dsc06840
Siatkarskie zmagania o Puchar Prezesa UKS "17" [...
Thumb czlowiek ktory zabil don kichota b1 nologo
Kolejny seans w Kinie Konesera - Mamy dla Was za...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
więcej»
Bico australia 20131216 146n120