Jurek Owsiak Człowiek – Orkiestra: dziennikarz radiowy i telewizyjny, filantrop i aktywista społeczny. W miniony czwartek wystąpił przed publicznością w Hotelu Kristoff w Łaszkowie.

Article zrzut ekranu 2018 10 22 o 01.19.21
fot. Hotel Kristoff

Jurek Owsiak to twórca największej akcji charytatywnej w Europie – Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Festiwalu Przystanek Woodstock. A marka WOŚP, według największego na świecie badania kondycji marek Brand Asset ™ Valuator, jest najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce. Za swoją nietuzinkową działalność otrzymał wiele nagród, wśród nich nagrodę dla najlepszego promotora koncertowego na świecie w ramach plebiscytu International Music Industry Awards 2015, organizowanego przy okazji międzynarodowej konferencji branży muzycznej Musexpo w Los Angeles.

Jaka jest tajemnica sukcesu Jurka Owsiaka?
Od początku swojej działalności skupia wokół siebie ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach, z którymi konsekwentnie buduje wizerunek stworzonych przez siebie marek. 

Jurek Owsiak przepięknym Power Speech o tematyce „Działaj i idź przed siebie” wzruszył wszystkich obecnych na Sali.

W swoim wystąpieniu zdradził jak efektywnie budować tak duże przedsięwzięcia i jak skrupulatnie je realizować. Chętnie dzieli się doświadczeniami, przełamuje stereotypowe myślenie i motywuje do działania. Inspiruje ludzi, udowadniając, że jeżeli coś wydaje się nieosiągalne – można osiągnąć.

Owsiak okazał się bardzo przystępnym, pełnym energii człowiekiem. Z pasją opowiadał o kulisach sukcesu WOŚP, zarażając uczestników swoim entuzjazmem i energią. Sala co chwilę rozbrzmiewała gromkim śmiechem, mimo że przekaz działalności Owsiaka jest poważny. Owsiak udowadnia, że zapał i energia potrafią czynić cuda. Wśród licznych anegdot była i taka, w której na samym początku istnienia WOŚP, nazwa i logotyp znane dziś milionom Polaków, zostały całkowicie skrytykowane przez telewizyjną panią księgową, która powiedziała Jurkowi Owsiakowi że “z takim logo nie zbierze ani złotówki”. Po spotkaniu dziesiątki ludzi robiły sobie zdjęcia z bohaterem wieczoru. Każdy starał się zamienić z Jerzym Owsiakiem kilka zdań. We wnętrzach Hotelu Kristoff zapanowała prawdziwie „szaleńcza” atmosfera.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli się też zapoznać z działalnością Grupy Wsparcia dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych – „Przystań”.

“Przystań” zrzesza ponad 200 rodziców z Kalisza i regionu, ale przyłączają się także rodzice wraz z dziećmi z całej Polski. W tej Grupie Wsparcia najmłodsze dziecko ma pół roku, a najstarszy członek ponad 60 lat. Dzięki działaniom Grupy powstała między innymi pierwsza w Polsce wypożyczalnia rowerów trójkołowych, tworzą się rodzinne sesje fotograficzne, a setki rodziców oferuje sobie wzajemne wsparcie.

Grupa Wsparcia “Przystań” została stworzona przez nauczycielkę Zespołu Szkół Specjalnych w Kaliszu – Sylwię Baranowską, która poprowadziła prezentację.

W ten wieczór swoje marzenie spełniła Agnieszka Domagała, dyrektor Hotelu Kristoff, która zaprosiła również na to wydarzenie Panią Lidię Owsiak, żonę Jurka Owsiaka. Pani Lidia w WOŚP jest odpowiedzialna między innymi za neonatologie i wspiera wyposażenia szpitali w sprzęt niezbędny na oddziałach dla noworodków. Jednym z takich szpitali jest Łódzki Szpital im. Madurowicza, gdzie na świat przyszedł syn Pani Agnieszki – Jaś w 31 tygodniu ciąży i fakt, że ten szpital miał wyposażenie WOŚP uratowało życie małego Jasia. Pani Agnieszka miała okazję osobiście podziękować.

Miłym akcentem wieczoru było także przekazanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – sukni z pokazu w Mediolanie przez kaliską projektantkę Elżbietę Dominiak z Dominiak Design. Suknia została entuzjastycznie zaaprobowana przez Jerzego Owsiaka. To spotkanie stanowi także początek szerszej współpracy: Elżbieta Dominiak została zproszona do udziału w pokazach Fashin Week w Paryżu i Berlinie.

Wieczór uprzyjemnił poczęstunek przygotowany przez szefów kuchni hotelu Kristoff: Tomasza Świcia oraz Artura Kubiaka. Partnerem wydarzenia był Autoryzowany Salon i Serwis Mercedes- Benz Auto Partner J.i A. Garcarek.

fot.Hotel Kristoff

Zobacz także
Thumb dsc09718
Krzysztof Materna o sytuacji w Polsce: Jestem ci...
Thumb sump
Transport publiczny przyjazny ludziom i środowis...
Thumb dsc 5274
Puchar na „szóstkę”. Historyczne zwycięstwo KKS-...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb 10920259 953231698034258 2804574647842235346 o
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»