Świetną formę zaprezentowali kaliscy lekkoatleci podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W trakcie trzydniowych zmagań wywalczyli trzy medale. Najlepiej spisała się Patrycja Skoczylas, której srebro w skoku wzwyż jest zarazem kolejnym rekordem Kalisza w tej konkurencji.

Article p2122041
fot. UKS 12, Marcin Małecki, Robert Grabowski

Juniorska czołówka polskich lekkoatletów rywalizowała od soboty do poniedziałku w toruńskiej Arenie. Kaliszanie rozpoczęli wyśmienicie, bo już pierwszego dnia zmagań na podium zameldował się Piotr Goździewicz. Zawodnik UKS 12 Kalisz wywalczył brąz w pchnięciu kulą w kategorii U18. Wprawdzie początek miał nerwowy i po czterech seriach zajmował dopiero ósme miejsce, ale w ostatnich dwóch próbach zachował się jak wytrawny sportowiec. Najpierw kula poszybowała na odległość 17,49 m, ale nie był to jeszcze wynik dający medal. Decydująca okazała się ostatnia, szósta próba. Opanowany i maksymalnie skoncentrowany uzyskał odległość 18,18 m – wynik na miarę brązowego medalu. Do srebra zabrakło zaledwie dwóch centymetrów, ale dla podopiecznego Marcina Małeckiego trzecie miejsce w kraju to i tak ogromne osiągnięcie.

Sobotnie podium Piotra Goździewicza okazało się dobrą wróżbą na kolejne dni zmagań. Już w niedzielę medalowa zdobycz utalentowanych kaliskich lekkoatletów powiększyła się o kolejne dwa krążki. Fantastycznie spisała się zwłaszcza Patrycja Skoczylas, która wywalczyła srebro w skoku wzwyż. Cieszy nie tylko medal, ale i wynik, bo podopieczna Adrianny Wange aż trzykrotnie biła rekord życiowy, ustanawiając tym samym kolejny, absolutny rekord Kalisza w tej konkurencji. Na początek, w drugiej próbie pokonała poprzeczkę na wysokości 175 cm, następnie – już za pierwszym razem przeskoczyła 177 cm, by w końcu, w drugim podejściu zaliczyć 179 cm.

- To zaledwie o 1cm mniej od letniego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się we włoskim Grosetto – mówi Paweł Wiśniewski, prezes UKS 12 Kalisz dodając – Wynik, który dał Patrycji srebrny medal cieszy szczególnie, bo jak podkreślają fachowcy poziom skoku wzwyż juniorek był jednym z najwyższych w historii tej konkurencji. Zarówno Patrycja, jak i jej trenerka dziękują zwłaszcza pani Klaudii Kuś, fizjoterapeutce, która na co dzień dbała o odnowę biologiczną zawodniczki, a także pani Ewie Wiśniewskiej, instruktorce fitness, która w okresie przygotowania ogólnego wzmacniała jej aparat mięśniowo – stawowy.

Po raz kolejny nie zawiodła też Kinga Grabowska. Zawodniczka UKS Dziewiątka Kalisz stanęła na podium w biegu na 800 m juniorek. Po pasjonującej walce w końcówce, podopieczna trenera Waldemara Olszyny wpadła na metę na trzeciej pozycji, a wynik – 2.14.21 – to jej nowy rekord życiowy w hali.

Bardzo dobrze spisał się też inny podopieczny trenera Olszyny, Wiktor Wachowski (UKS Dwunastka). W biegu na 600m juniorów młodszych kapitalnie przebrnął eliminacje, ustanawiając „życiówkę” (1:23.10) i awansując do finału z drugim czasem. Gdyby ten wynik powtórzył miałby brąz, czas uzyskany w finale – 1:23.61 – dał mu ostatecznie piątą lokatę, co i tak na tle mocnych konkurentów jest świetnym wynikiem.

W ostatnim dniu zmagań rywalizowały też Magdalena Kuświk i Natalia Janiak. Dla pierwszej z nich, specjalizującej się w trójskoku juniorki młodszej UKS 12, był to debiut w tej rangi imprezie. W najlepszej swojej próbie uzyskała wynik 10,26 m, który dał jej XII miejsce. Klubowa koleżanka, skacząca wzwyż Natalia Janiak, nie zaliczyła niestety żadnej z trzech prób na wysokości 150 cm i ostatecznie nie została sklasyfikowana w rywalizacji juniorek młodszych. – Natalię wyraźnie zjadła trema, ale już sam występ w tej rangi zawodach jest dla niej sporym wyróżnieniem i kolejnym doświadczeniem, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – zapewnia Paweł Wiśniewski – Ogromnie cieszy postępujący rozwój kaliskiej lekkiej atletyki. Trzy medale w zawodach rangi mistrzostw Polski to wielkie osiągnięcie, zważywszy na fakt, że w tej dyscyplinie sportu dojście do strefy medalowej wymaga pokonania setek rywali. To nie mistrzostwa świata w “rzucie beretem”, albo w innej mniej lub bardziej egzotycznej dyscyplinie – dodaje prezes UKS 12.

Wyjazd kaliskiej ekipy na mistrzostwa w Toruniu możliwy był dzięki firmie “Acropol – Transport, Spedycja” z Kalisza, a także środkom budżetowym Miasta Kalisza.

Zobacz także
Thumb 5ca2edd1b0de874c314790e6af4075fa
Mistrzyni w Michałkowie
Thumb czo%c5%82o
Strażacy z Kalisza pomagają w gaszeniu lasów w S...
Thumb article article zus asadas
e-zwolnienia - ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120