13 września Komitet Wyborczy Pawła Błaszczyka Tradycja i Nowoczesność zaprezentował swojego kandydata na fotel burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz kandydatów do Rady Gminy. Poznaliśmy również plany i pomysły ugrupowania, które będzie realizować w gminie.

Article img 6172
fot. Błażej Krawczyk

Paweł Błaszczyk, dotychczasowy radny, a także były zastępca burmistrza Nowych Skalmierzyc, będzie kandydatem na stanowisko burmistrza.

- Pracując jako zastępca burmistrza i radny doskonale poznałem specyfikę naszej gminy oraz bolączki. Wspólnie musimy zacząć od zmiany stylu sprawowania władzy w gminie. Gminą trzeba zarządzać, a nie rządzić. Wszystkie decyzję muszą być jawne i transparentne. Burmistrz musi słuchać mieszkańców. Musimy zmienić tę gminę w naszą gminę. Potrzebujemy do tego ludzi pracowitych, ambitnych i doświadczonych, którzy podejmą wyzwanie realizowania potrzeb mieszkańców – mówił Paweł Błaszczyk.

Wraz z nim kandyduje 15 osób do Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Z okręgu nr 1 – Sebastian Pussak, okręg nr 2 – Jerzy Czempiński, okręg nr 3 – Gabriel Chwiłkowski, okręg nr 4 – Damian Grott, okręg nr 5 – Witosław Puszkarek, okręg nr 6 – Feliks Adaszak, okręg nr 7 – Elżbieta Budzik, okręg nr 8 – Honorata Król, okręg nr 9 – Jan Ryszard Cebulski, okręg nr 10 – Małgorzata Kułton, okręg nr 11 – Damian Misiak, okręg nr 12 – Wiktor Bęcki, okręg nr 13 – Weronika Ulbrych, okręg nr 14 – Michał Gaszczyński, okręg nr 15 – Wiesław Wawrzyniak.

- Najważniejszą rzeczą jaką zajmiemy się w przyszłej kadencji jest poprawa jakości świadczonych usług i opieki medycznej, rozbudować ośrodek zdrowia według najlepszych krajowych wzorców. Chcemy przygotować miejsca i postarać się aby na terenie gminy stacjonowała karetka – mówił Paweł Błaszczyk.

Wśród planów i pomysłów ugrupowania Tradycja i Nowoczesność jest pozyskanie specjalistów dla Nowych Skalmierzyc, wprowadzenie nowego programu badań profilaktycznych i szkoleń z pierwszej pomocy dla mieszkańców, wprowadzenie języka angielskiego do przedszkola, przystosowanie sal szkolnych, budowa hal sportowych przy każdej szkole, modernizacja dróg, budowa ciągów pieszo-rowerowych na całą gminę czy wprowadzenie systemu roweru gminnego. W planach jest również rewitalizacja kościołów i innych ważnych budynków w tym dworca kolejowego czy stadionu.

Pełna relacja z konferencji

Więcej o KWW Tradycja i Nowoczesność na stronie: tradycjainowoczesnosc.pl/

Zobacz także
Thumb 39987953 1991074000913024 5716289849623838720 n
Kolejne babskie spotkanie w Kinie Helios - 24 wr...
Thumb czlowiek ktory zabil don kichota b1 nologo
Kolejny seans w Kinie Konesera - Mamy dla Was za...
Thumb dsc06711
Dreszczowiec w Hali Arena! MKS Kalisz pokonuje S...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wyglądają jak niezły kabaret.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Krawaciki pełen profesjonalizm,od razu widac skąd kandydaci.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Renowacja kosciołów i wprowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy dla mieszkańców….to się nazywa program na 21 wiek .Nie tego oczekują mieszkańcy.Gmina NS po za sztandarowymi Nowymii Skalmierzycami jest bardzo zaniedbana:Stare Skalmierzyce,Ociąż,Fabianów,Mączniki… brak chodników,brak sieci gazowej co skutkuje smogiem ,przez co ludzie umierają ,drogi to dziura na dziurze .Tym panom co chcą rządzić proponuje wycieczkę po gminie zdala od głównych dróg wtedy niech zobaczą co ludziom potrzeba.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Umówili się, ze będą na biało, a jedna lalka i jeden ziomus wyskoczyli w żółci i różu… Mater Dei jaka zenada

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ręce mi opadają jak czytam te “programy” poszczególnych kandydatów. Da się bardziej lać wodę i mówić o niczym ? “Jako radny poznałem specyfikę naszej gminy”…. No niesamowite. Czyli umiesz już parzyć kawę i skakać po ciastka ?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ale obciach!!!!
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb raster  biale full czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»
Bico australia 20131216 146n120