Triumfują w Wielkopolsce. Znakomite starty kaliskich szachistów

Reprezentanci KTS Kalisz znakomicie spisali się na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach. Podczas zawodów, które rozegrane zostały w Sypniewie, zdobyli najwięcej medali ze wszystkich klubów szachowych w województwie.

W trwającym od 14 do 18 czerwca turnieju, we wszystkich kategoriach wiekowych zagrało ponad 260 młodych wielkopolskich szachistów, a wśród nich 17 reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. Złote medale wywalczyli: Gabriela Zawadzka w grupie D9, Zuzanna Jędrzejewska w D13, Paweł Jędraszek w C13 i Weronika Wawrzyniak w D15. Srebrny medal zdobył Oskar Dixa (C17), a brąz Diana Franek (D15). Dodatkowo, na nagrodzonych miejscach znaleźli się też Piotr Sibila – szósty w grupie C9, Ewa Barwińska piąta w C17 (Ewa zagrała z wyższej grupie wiekowej i to razem z chłopcami) oraz Michał Grzegorski – 6. miejsce w C17. Awanse do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów i Młodzików wywalczyli również: Anna Jeziorska, Emilia Jeziorska, Antonina Skorupa i Piotr Sibila. Wyższe kategorie szachowe zdobyli: Ewa Barwińska – norma kandydata na mistrza, Diana Franek – I kategoria szachowa i Gustaw Piotrowski – III kategoria szachowa.

Wyjazd szachistów KTS Kalisz na turniej w Sypniewie dofinansowany został ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2019 rok.