Czy jest ktoś w Kaliszu, kto nie znałby Aurelii i Piotra Sieraszewskich? W sobotni wieczór ponad 200 przyjaciół i sympatyków ich szkoły tańca – Sieraszewski Dance Studio – spotkało się w Restauracji Margo, aby uczcić ich 30 -lecie pracy i złożyć słowa uznania za dokonane osiągnięcia. Calisia.pl też tam była …

Article img 0332

Sieraszewski Dance Studio to instytucja – szkoła nauczyła przez trzy dekady swojego istnienia tańca tysiące miłośników w Kaliszu i okolicach. Dzieci, młodzież i dorośli od trzydziestu lat opuszczają progi Sieraszewski Dance Studio z nowymi umiejętnościami tanecznymi i stają się częścią rodziny żyjącej tańcem. Jak padło w jednym z przemówień – uczą nie tylko tańca, ale wzajemnego szacunku oraz savoir vivre, który jest podstawą całego dorosłego życia. Założyciele szkoły Aurelia i Piotr Sieraszewscy po prostu kochają to co robią.

To słynne w Kaliszu małżeństwo ma ogromny dorobek, które warto w tym miejscu podkreślić!

Aurelia Sieraszewska – pedagog, nauczyciel i choreograf, prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Szkoliła się u najlepszych nauczycieli w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jest posiadaczką wielu odznaczeń i tytułów: dwukrotnie nagrodzona nagrodą Prezydenta m. Kalisza, Tytułem i Medalem „Honorowy Przyjaciel Kalisza”,tytułem „Osobowość Powiatu", Honorową Odznaka „Zasłużeni Dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piotr Sieraszewski – trenerem, choreograf, dyplomowany Nauczyciel Londyńskiej Królewskiej Akademii Tańca, był członkiem Zarządu Polskiego Związku Tańca Freestyle, jest Członkiem Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tańca oraz Polskiego Towarzystwa Tanecznego i Polskiego Związku Tańca. Układa tańce, trenuje, sędziuje – jest wszędzie. Ma na koncie sporą ilość nagród, tytułów i odznaczeń:
- dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Kalisza
- Tytułem i Medalem „Honorowy Przyjaciel Kalisza”
- tytułem „ Osobowość Powiatu”
- Nagrodą Starosty Powiatu Ostrowskiego „LAUR KULTURY”

Odznaczony Honorową Odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Aurelia i Piotr Sieraszewscy za swe osiągnięcia zostali wpisani do Oxfordzkiej Encyklopedii „Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej”.

Do długiej listy odznaczeń w sobotni wieczór doszły kolejne – Odznaka Honorowa „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” oraz Medal „Zasłużony dla powiatu kaliskiego”. Wyróżnienia wręczali Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Nosal, starosta kaliski i Jan Adam Kłysz, przewodniczącego Rady Powiatu.

Mowy wygłosili też między innymi Zbigniew Stanisław Zasada – Prezes Zarządu Polskiego Związku Tańca, Dyrektor Rafał Gil w imieniu Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego. W imieniu Miasta Kalisza głos zabrała Karolina Sadowska – Radna Rady Miasta Kalisza, która odczytała list wystosowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Janusza Pęcherza.

W części artystycznej wystąpili absolwenci Flick, Grupa Sieraszewski Dance Studio w formacji Hip-Hop FLICK II w- Sieraszewski Dance Studio Jazz, FLICK oraz Ewelina Sieraszewska – która zaprezentowała Latino Show solo.

W balu wzięło udział wielu absolwentów szkoły, mieszkańców Kalisza i tych, dla których ta uroczystość była okazją do odwiedzenia rodzinnego miasta po latach.

Szkoła Sieraszewski Dance Studio nie odpoczęła jednak zbyt długo po uroczystym balu. Już w najbliższy weekend, odbędzie się rekord w ilości par tańczących Tango Argentino! Wydarzenie będzie miało miejsce na kortach CKiS. Jeśli chcesz i Ty możesz wziąć w tym udział!

Przy okazji Jubileuszu wydane zostało specjalne wydawnictwo podsumowujące dorobek Aurelii i Piotra Sieraszewskich, które możecie obejrzeć w wersji online po kliknięciu tutaj Okolicznościowe Wydawnictwo
lub w jego okładkę poniżej …

Calisia.pl życzy Szanownym Jubilatom zdrowia i wielu sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym!

Zobacz także
Thumb article 52508017 1736406356504543 9138836914281906176 na
29-letnia kaliszanka odnaleziona
Thumb 089
Wyjątkowy koncert w wykonaniu dzieci z Kazachstanu
Thumb img 0262
Młodzieżowa Rada Miasta nie funkcjonuje, nie pod...

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»