Article 1 External article
fot. Ze zbiorów PBP KP
Książnica Pedagogiczna w Kaliszu – jednostka edukacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek i przygotowała specjalną ofertę edukacyjną. Do Książnicy zaprosiliśmy młodzież, aby mogła wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach edukacyjnych.

Podczas zwiedzania biblioteki uczniowie poznali tajniki pracy bibliotekarza, zwiedzili Dział Zbiorów Specjalnych, a także uczestniczyli w zajęciach pt. „Migająca biblioteka”, z wykorzystaniem języka migowego jako narzędzia komunikacji.

W czasie trwania akcji, we współpracy ze studentami I-go roku kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, zostały przygotowane warsztaty biblioterapeutyczne pt. „Praca domowa”.

Ponadto bibliotekarze Książnicy, wspomagając pracę nauczycieli, wzięli udział w obchodach Tygodnia Bibliotek w Szkole Podstawowej w Chełmcach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kaliszu. Prezentowaliśmy zajęcia z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai oraz czasopism gromadzonych przez Książnicę podczas warsztatów dziennikarskich.

„Czytamy i poznajemy razem najpiękniejsze baśnie i bajki” to kolejne zajęcia edukacyjne przygotowane przez bibliotekarzy dla dzieci.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbyło się także seminarium pt. „Picturebook, jako forma książki do pracy z czytelnikiem” oraz o terapeutycznej mocy książek.

Przygotowaliśmy też prelekcję dla uczniów klas gimnazjalnych na temat Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, w nawiązaniu do obchodów roku pisarza. Uczestniczący w niej gimnazjaliści wzięli też udział w lekcji kaligrafii i zwiedzili pracownię artystyczną Władysława Kościelniaka.

Na zakończenie przekazaliśmy książki do instytucji współpracujących z biblioteką.

Zobacz także
Thumb 089
Wyjątkowy koncert w wykonaniu dzieci z Kazachstanu
Thumb img 0262
Młodzieżowa Rada Miasta nie funkcjonuje, nie pod...
Thumb dsc00014
Uczniowie rozpoczynają upragnione wakacje! [zdję...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»