Projekt Powiatu Kaliskiego “Tym, którzy byli przed nami” otrzymał Nagrodę w konkursie “Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” ogłoszonym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Projekt realizowany był we współpracy Powiatu Kaliskiego z Gminą Godziesze Wielkie, nagroda to wspólny sukces Wójta Gminy Godziesze Wielkie Józefa Podłużnego oraz Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Article img 0942
fot. Marta Wolarz

Nagrody wszystkim laureatom konkursu przekazane zostały podczas uroczystej gali 8 października 2018 r z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w IBB Andersia Hotel w Poznaniu. Ideą Konkursu jest pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych w zakresie proekologicznej i prokulturowej w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego.

Projekt ”Tym, którzy byli przed nami” dotyczył organizowanego nieprzerwanie od 2006 roku Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej w Godzieszach Wielkich. Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej jest bardzo ważną imprezą w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Powiatu Kaliskiego i Gminy Godziesze Wielkie. Od samego początku przyświecają mu cele zgodne z założeniami Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego m.in. kultywowanie tradycji narodowych i społecznych, budowanie więzi środowiskowej uczniów regionu oraz więzi międzypokoleniowej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, promocja młodych talentów oraz wymiana doświadczeń w pracy artystycznej, popularyzacja pieśni historycznych w środowisku ludzi młodych. W dwunastu przeprowadzonych dotąd Festiwalach wzięło udział łącznie ponad dwa tysiące młodych artystów z gmin Powiatu Kaliskiego, prezentując swoje umiejętności w formach chóralnych i zespołowych.

W związku z przypadającą w roku 2018 rocznicą 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegoroczny Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej odbędzie się w dniu 16 listopada i zorganizowany będzie dla szerszej publiczności. Do udziału zaproszone zostaną szkoły z terenu zarówno powiatu kaliskiego, miasta Kalisza ale także sąsiedniego powiatu ostrowskiego. Na zakończenie Festiwalu z koncertem wystąpi Wojskowa Orkiestra Garnizonu z Torunia.

Zobacz także
Thumb 7082271a5bc967ef69b00d4be9816cfe
Magia Świąt - Galeria Amber dla Wigilii na kalis...
Thumb dsc00722
Świąteczny cud w Kaliszu! Przyleciało ponad 900 ...
Thumb dsc 5563
Tango i muzyka świata zabrzmiały w Filharmonii K...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
więcej»
Bico australia 20131216 146n120