Projekt Powiatu Kaliskiego “Tym, którzy byli przed nami” otrzymał Nagrodę w konkursie “Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” ogłoszonym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Projekt realizowany był we współpracy Powiatu Kaliskiego z Gminą Godziesze Wielkie, nagroda to wspólny sukces Wójta Gminy Godziesze Wielkie Józefa Podłużnego oraz Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Article img 0942
fot. Marta Wolarz

Nagrody wszystkim laureatom konkursu przekazane zostały podczas uroczystej gali 8 października 2018 r z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w IBB Andersia Hotel w Poznaniu. Ideą Konkursu jest pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych w zakresie proekologicznej i prokulturowej w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego.

Projekt ”Tym, którzy byli przed nami” dotyczył organizowanego nieprzerwanie od 2006 roku Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej w Godzieszach Wielkich. Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej jest bardzo ważną imprezą w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Powiatu Kaliskiego i Gminy Godziesze Wielkie. Od samego początku przyświecają mu cele zgodne z założeniami Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego m.in. kultywowanie tradycji narodowych i społecznych, budowanie więzi środowiskowej uczniów regionu oraz więzi międzypokoleniowej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, promocja młodych talentów oraz wymiana doświadczeń w pracy artystycznej, popularyzacja pieśni historycznych w środowisku ludzi młodych. W dwunastu przeprowadzonych dotąd Festiwalach wzięło udział łącznie ponad dwa tysiące młodych artystów z gmin Powiatu Kaliskiego, prezentując swoje umiejętności w formach chóralnych i zespołowych.

W związku z przypadającą w roku 2018 rocznicą 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegoroczny Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej odbędzie się w dniu 16 listopada i zorganizowany będzie dla szerszej publiczności. Do udziału zaproszone zostaną szkoły z terenu zarówno powiatu kaliskiego, miasta Kalisza ale także sąsiedniego powiatu ostrowskiego. Na zakończenie Festiwalu z koncertem wystąpi Wojskowa Orkiestra Garnizonu z Torunia.

Zobacz także
Thumb img 1239
Otwarcie wystawy „Niepodległość w obiektywie, sz...
Thumb img 1363
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej
Thumb zrzut ekranu 2018 10 22 o 15.42.48
Lady Pank w Kaliszu! Mamy dla Was wejściówki! [K...
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II