Grupa uczniów z Gimnazjum Hammonense z Hamm odwiedziła dziś prezydenta Grzegorza Sapińskiego. W tym roku przypada 25. rocznica wymian młodzieży między Kaliszem i niemieckim partnerem miasta.

Article czolo
fot. kalisz.pl

Piętnastoosobowa grupa niemieckiej młodzieży wraz z dwoma opiekunami przyjechała do Kalisza w ostatni piątek, by z polskimi partnerami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka zwiedzać najstarsze polskie miasto i wspólnie realizować zaplanowane wcześniej projekty. W tym roku młodzież zainspirowały chociażby obchody roku patrona szkoły przy Grodzkiej 1. Stąd pomysł na wspólne tłumaczenie kilku utworów poety na język niemiecki. Dziś polska i niemiecka młodzież odwiedziła prezydenta Grzegorza Sapińskiego. - Zawsze z dużą przyjemnością spot_ykam się z naszymi przyjaciółmi z Hamm – mówi prezydent Sapiński. – Nasi niemieccy partnerzy to ludzie bardzo otwarci, życzliwi i gościnni. 25. rocznica naszych wymian młodzieży jest wymowna. Świadczy o tym, że dobrze się ze sobą czujemy, rozumiemy się, potrafimy współpracować. Młodzież z Hamm chwaliła dziś Kalisz, naszą gościnność i kuchnię. Takie opinie, które idą w świat, niezwykle cieszą._

To ostatni dzień pobytu niemieckiej młodzieży w Kaliszu. Jutro rano nasi partnerzy z Hamm wracają do rodzinnego miasta.

Zobacz także
Thumb 2
Goście z całej Polski uczczą trzydziestolecie pr...
Thumb article p1190752
Ponad milion złotych na remonty i rewitalizację ...
Thumb img 0912
Kolejny alarm bombowy w Kaliszu
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
więcej»
Bico australia 20131216 146n120