Udane starty chodziarzy z „Dwunastki”

2018-04-19 18:00:00 Karina Zachara

Zawodnicy UKS12 Kalisz bardzo dobrze spisali się podczas rozegranych w Zaniemyślu Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym – Memoriale im. Hieronima Mazurkiewicza. Na podium stanęły Emilia Wiśniewska i Amelia Błażejewska.

Emilia Wiśniewskawygrała rywalizację w chodzie na 1 km w kategorii dzieci starszych. Powody do zadowolenia ma też Amelia Błażejewska, która w chodzie na 3 km młodziczek,najsilniej obsadzonej konkurencji zawodów, uplasowała się na trzecim miejscu. – Dodatkowo Amelia poprawiła swój rekord życiowy o ponad minutę. Obecnie wynosi on 16.11 – informuje trener Paweł Wiśniewski.
Tuż za podium, w kategorii młodzików, uplasował się Jan Rosiewicz. - W debiucie na 5 km Janek uzyskał czas 29.52. Miejmy nadzieję, że pójdzie w ślady swojego ojca Macieja Rosiewicza, uczestnika olimpiady w Londynie.

W chodzie na 10 km wśród juniorów młodszych zadebiutował z kolei Mikołaj Nowostawski. Ostatecznie sklasyfikowany został na siódmej pozycji, a wynik 58.19 daje mu awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 27-29 lipca w Chorzowie.

W zawodach wystartowała też Anna Klotzel, podopieczna trenera Wiśniewskiego trenująca na co dzień w klubie OSiR Pleszew. W chodzie na 5 km juniorek zawodniczka zajęła szóste miejsce młodszych, ustanawiając rekord życiowy 28.43, który podobnie jak w przypadku Mikołaja Nowostawskiego daje jej prawo występu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.