Udany wyjazd KKS - u. Pełna pula w Gryfinie.

2017-09-26 07:05:00 Karina Zachara

W sobotnim meczu 8. kolejki III ligi piłkarze KKS-u Kalisz pokonali na wyjeździe ekipę Energetyka Gryfino 3:0. To pierwsza wygrana podopiecznych Piotra Morawskiego od miesiąca.

arch. Calisia.pl / Zdjęcie informacyjne

Sobotnie, bardzo pewne zwycięstwo „trójkolorowych” mogło być jeszcze okazalsze, bo trzeba obiektywnie przyznać, że w konfrontacji z gryfińskim Energetykiem byli zespołem zdecydowanie lepszym, mimo iż musieli sobie radzić bez swojego etatowego snajpera Rafała Jankowskiego.

Od początku mecz zapowiadał się dla Kakaesiaków optymistycznie. Pierwsza szansa na objęcie prowadzenia pojawiła się już w 9. minucie, kiedy w polu karnym rywali faulowany był Dominik Domagalski, a sędzia Jewgienij Adamonis nie miał wątpliwości dyktując „jedenastkę”. Niestety rzutu karnego nie wykorzystał Robert Tunkiewicz, zatrzymany przez Patryka Brzozowskiego. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze ponownie zagrali nieprzepisowo w polu karnym, a ofiarą faulu padł Konrad Chojnacki. Tym razem przed szansą na otwarcie wyniku, na linii 11. metra stanął Christian Nnamani i wywiązał się z tego zadania bezbłędnie. Tuż przed zejściem do szatni mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale przegrał pojedynek sam na sam z Brzozowskim, a przy próbie dobitki przeszkodził mu jeden z obrońców Energetyka wybijając futbolówkę z linii bramkowej.

Przewagę nad rywalami podopieczni Piotra Morawskiego potwierdzili także w drugiej odsłonie spotkania, nie omieszkując wykorzystać faktu, iż ci od 35. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Paweł Bielecki. Liczebną przewagę, piłkarze z Wału Matejki po raz pierwszy skonsumowali w 64. minucie. Autorem gola numer dwa okazał się Łukasz Żegleń, który „główką” skutecznie sfinalizował centrę Tomasza Owczarka. Kropkę nad „i” postawił Patryk Palat. W 71. minucie ominąwszy sprytnie defensorów z Gryfina strzałem na dalszy słupek podwyższył wynik na 0:3 ustalając tym samym końcowy rezultat spotkania.

Kolejny mecz kaliszanie rozegrają już w najbliższa środę. O godzinie 16.30 na stadionie przy Wale Matejki podejmą rezerwy Lecha Poznań.

8. kolejka III ligi gr. 2, 23.09.2017, godz. 12:00
Energetyk Gryfino – KKS Kalisz 0:3 (0:1)

0:1 Christian Nnamani 36. min (k), 0:2 Łukasz Żegleń 64. min, 0:3 Patryk Palat 71. min.
Żółte kartki: Paweł Bielecki, Łukasz Piskorowski, Mateusz Toporkiewicz (Energetyk) oraz Oskar Pogorzelec, Mateusz Gawlik (KKS Kalisz).
Czerwona kartka: Paweł Bielecki (35. min, Energetyk, druga żółta).

Energetyk Gryfino: Patryk Brzozowski – Paweł Bielecki, Paweł Marczuk, Łukasz Aleksandrowicz (65. Kamil Makuła), Mateusz Toporkiewicz, Konrad Prawucki, Łukasz Łazarz (36. Tomasz Borucki), Łukasz Piskorski (57. Szymon Wierzchowski), Mikołaj Karbowiak, Dmytro Donos (38. Dawid Bidny), Adrian Krzywicki.

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, Dominik Domagalski (62. Tomasz Owczarek), Michał Grzesiek, Robert Tunkiewicz, Konrad Chojnacki (70. Błażej Ciesielski), Christian Nnamani (66. Tomasz Kowalski), Łukasz Żegleń (76. Stayko Stoychev).