Kaliscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 40-letniego mężczyznę i 33-letnią kobietę którzy byli poszukiwani listem gończym. Para po ucieczce samochodowej schowała się w mieszkaniu – mężczyzna ukrył się pod łóżkiem, natomiast kobieta w szafie pod stertą ubrań. Ostatecznie oboje trafili do aresztu.

Article article article article policja kogut
arch. Calisia.pl

Policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób w rejonie skrzyżowania ulicy Polnej i Górnośląskiej zauważyli pojazd marki Rover, którym podróżowali 33-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna. – Zarówno kierowca jaki i pasażerka auta, byli poszukiwani listami gończymi. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jednak kierowca nie zastosował się do polecenia i szybko odjechał z miejsca. Rover zatrzymał się we wjeździe na teren jednej z posesji przy ulicy Górnośląskiej, a znajdujące się w środku osoby wbiegły do bramy. Policjanci natychmiast pobiegli za uciekającymi, jednak na podwórku nikogo nie zastali – podaje mł.asp. Anna Jaworska – Wojnicz rzecznik prasowy KMP w Kaliszu.

Kryminalni podejrzewali, w którym mieszkaniu mogli ukryć się poszukiwani. – Aby potwierdzić ich przypuszczenia na miejsce skierowano przewodnika psa służbowego wraz z jego czworonożnym podopiecznym. „Zidan” od razu podjął trop i z zaparkowanego na chodniku auta, doprowadził policjantów wprost pod drzwi jednego z mieszkań. Pomimo wielokrotnego pukania i głośnych wezwań, żadna z przebywających tam osób nie otworzyła drzwi – dodaje A. Jaworska – Wojnicz.

Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, 58-letnia właścicielka mieszkania widząc powagę sytuacji, otworzyła drzwi. W trakcie przeszukania pomieszczeń, policjanci odnaleźli kobietę i mężczyznę. 40-latek ukrył się pod łóżkiem, natomiast 33-latka w szafie pod stertą ubrań. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Kaliski PWSZ świętował 100-lecie odzyskania niep...
Thumb img 7170
Filharmonia Kaliska w wersji kameralnej. Efekty ...
Thumb 750x460
Uśmiechnij się Polsko – Festiwal Uśmiechu w Gale...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Podczas wojny partyzant schował się w studni. Niemieckie psy tropiące złapały trop, który urwał się w zagrodzie, na której znajdowała się studnia. Szef akcji ze swoim zastępcą stanęli przy studni i zaczęli zastanawiać się, gdzie mógł schować się partyzant. Partyzant postanowił udawać echo studni:
  - może schował się do studni?
  - dudni dudni dudni
  - a może jest już w lesie?
  - lesie lesie lesie
  - może ukryli go chłopi?
  - łopi łopi łopi
  - wrzuć granat do studni!
  - lesie lesie lesie
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07 godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
więcej»
Bico australia 20131216 146n120